Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-11-24, 18:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Nie oddamy oleskiego z Opolskiego. Będzie rezolucja Sejmiku Województwa Opolskiego

Norbert Krajczy © (fot. Justyna Krzyżanowska)
Norbert Krajczy © (fot. Justyna Krzyżanowska)
Radni sejmiku mają podjąć rezolucję przeciw naruszalności granic regionu.
Taki pomysł przed dzisiejszą sesją zgłosił przewodniczący sejmiku Norbert Krajczy. Sprawa dotyczy informacji, które pojawiły się w mediach, iż nowe województwo częstochowskie mogłoby wchłonąć powiat oleski.

- Głosowanie nad dokumentem miałoby się odbyć w grudniu - mówił Norbert Krajczy.
- To nie będzie rezolucja tylko do rządzących w kraju, ale także do Parlamentu Europejskiego - dodaje.

Radny PSL Stanisław Rakoczy i wiceprzewodniczący sejmiku Józef Kotyś z Mniejszości Niemieckiej popierają pomysł. Ich zdaniem, plany odłączenia powiatu oleskiego od OPolszczyzny stają się coraz bardziej realne.

- Jeżeli sytuacja będzie się tak rozwijać, to znowu wrócimy do 49 województw - stwierdził Rakoczy.

Józef Kotyś dodał, że właśnie sejmik powinien głośno mówić o tym, że nasze województwo w obecnym kształcie jest politycznie zagrożone.

Za taką rezolucją ma głosować także PIS, o czym zapewniła radna Violetta Porowska.

Zanim rezolucja zostanie uchwalona, przedstawiciele klubów w sejmiku regionu na początku przyszłego miesiąca mają ustalić jej treść. Rezolucja ma zostać przyjęta na grudniowej sesji.
Nie oddamy oleskiego z Opolskiego - mówią radni

Wiadomości z regionu

2019-12-05, godz. 18:00 "Możemy pomóc innym poprzez napisanie listu". Studenci Uniwersytetu Opolskiego walczą z łamaniem praw człowieka na świ… Studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego uczestniczyli w Maratonie Pisania Listów Amnesty International. Przeciwstawiali się naruszeniom… » więcej 2019-12-05, godz. 17:15 Koniec problemów z pozbyciem się śmieci. Od nowego roku w Murowie będzie funkcjonował PSZOK W styczniu samorząd Murowa uruchomi Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Będzie funkcjonował przy ul. Wolności w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków. » więcej 2019-12-05, godz. 16:30 Strażacy opanowali pożar kuchni w miejscowości Kuźniczka w powiecie oleskim 9 zastępów straży pożarnej interweniowało przy pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Kuźniczka (gmina Praszka). » więcej 2019-12-05, godz. 15:15 Dokonali kilkunastu włamań i rozboju. Szef grupy skazany na 15 lat więzienia Przyjeżdżali w trójkę z Wrocławia, żeby włamywać się do domów na Opolszczyźnie. Mieli kominiarki i byli dobrze przygotowani. Dzisiaj (05.12) opolski sad okręgowy… » więcej 2019-12-05, godz. 15:00 Uczniowie opolskich szkół podstawowych rywalizowali w konkursie wiedzy o policji. Było 40 pytań testowych 90 uczniów z 45 szkół podstawowych całego województwa wzięło udział w konkursie wiedzy o policji. 40 pytań zamkniętych dotyczyło między innymi zasad naboru, historii… » więcej 2019-12-05, godz. 14:45 Tomasz Kunecki spotkał się z opolskimi uczniami z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Trzeci raz Publiczna Szkoła Podstawowa numer 26 w Opolu zorganizowała Dzień Niepełnosprawnych. Uczniowie spotkali się z Tomaszem Kuneckim, kierowcą rajdowym, który… » więcej 2019-12-05, godz. 14:15 Kędzierzyn-Koźle: 3 oszustki splądrowały mieszkanie 78-latki Poprosiły o szklankę wody, w zamian splądrowały mieszkanie i okradły 78-latkę. Do tego zdarzenia doszło wczoraj (4.12) w Kędzierzynie-Koźlu na Osiedlu Piastów… » więcej 2019-12-05, godz. 14:15 Wybuch butli z gazem w domu w Suchej. Dwie osoby lekko ranne Dwie osoby, w tym 3-letnie dziecko zostały niegroźnie ranne w wyniku wybuchu butli z gazem, do którego doszło w jednym z domów w miejscowości Sucha pod Strzelcami… » więcej 2019-12-05, godz. 13:15 Karetki będą stały w kolejce przed SOR-em. Lekarze z USK w Opolu nie są w stanie obsłużyć wszystkich pacjentów Zmiany na oddziale ratunkowym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Karetki z pacjentami muszą czekać przed kliniką do momentu, aż lekarze skończą przyjmować… » więcej 2019-12-05, godz. 13:07 Wybuch butli z gazem w domu w Suchej w powiecie strzeleckim Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 12.00. Jak poinformował Radio Opole oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu, najprawdopodobniej nikomu nic się nie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »