Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-05-08, 18:07 Autor: Radio Opole

Kierowcy oburzeni. "Nikt nie informował o zmianach w ruchu"

Plac Wolności w Opolu wyłączony z ruchu, więc kierowcy, którzy chcieli tamtędy wracać z pracy, stali w większych niż co dzień korkach.

 O 16:00 rozpoczął się montaż sceny na potrzeby Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Kierowcy nie kryli swojego oburzenia, ponieważ nie było stosownego oznakowania utrudnień. - Pojechalibyśmy inną drogą, gdyby ktoś raczył nas poinformować - mówią.

- To się nazywa wprowadzenie kierowców w błąd. Niektórzy spieszą się, wykonując rozmaite czynności, np. służbowe - mówi jeden z kierujących.

- Przy zakręcie w uliczkę nad kanałem można było dać znak ostrzegawczy, że jest taka historia. Wiele osób nie pchałoby się tutaj - nie robiłby się taki młyn - dodaje drugi mężczyzna.

- Skandaliczna sprawa. Powinny stać tutaj znaki, a stoimy my, w korkach. Takie rzeczy spędzają sen z powiek - wtóruje kolejny kierowca.


- Urząd Marszałkowski jest organizatorem weekendowego pikniku, ale to nie on odpowiada za poinformowanie mieszkańców - mówi Arkadiusz Kuglarz, rzecznik prasowy marszałka. - Mamy wszelkie pozwolenia na zorganizowanie w tym miejscu imprezy, ale my nie możemy stawiać znaków - tłumaczy. - Skoro poinformowaliśmy policję i Miejski Zarząd Dróg o tym wydarzeniu, oni zaakceptowali pewne objazdy. Policja powinna poprowadzić je tak, by maksymalnie ułatwić życie mieszkańcom Opola. My nie odpowiadamy za ruch w mieście - wyjaśnia Kuglarz.

Rzecznik zwraca uwagę, że budowa sceny rozpoczęła się w godzinach szczytu, bo robotnicy muszą skończyć przed 22:00. - Mieszkańcy narzekają na hałas podczas ciszy nocnej - tłumaczy.

Posłuchaj wypowiedzi:


Witold Wośtak

Wiadomości z regionu

2019-02-23, godz. 11:00 Dziś przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Na tę chorobę cierpi coraz więcej osób - Trzeba mówić o depresji, dane wskazują bowiem na to, że zachorowalność na tę chorobę rośnie - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' psychoterapeuta ... » więcej 2019-02-23, godz. 08:52 W najbliższym tygodniu będzie trudniej o wymianę dowodu osobistego w starej wersji Mniej czasu na złożenie wniosku o wymianę dowodu osobistego w starej formie. Utrudnienia, które wynikają z wprowadzenia e-dowodów, dotyczą nadchodzącego tygod ... » więcej 2019-02-23, godz. 08:30 Po 75 latach szukają śladów pradziadka w strzeleckim więzieniu Dwie studentki dziennikarstwa z Belgii - Linte Provost i Michelle Paas - odwiedziły Strzelce Opolskie. Kręcą film o poszukiwaniach śladów pradziadka jednej z ... » więcej 2019-02-22, godz. 20:00 Nyscy aktywiści mają dość smogu i domagają się rozszerzenia działań na rzecz poprawy jakości powietrza Nyski Alarm Smogowy po raz kolejny zwraca uwagę na złą jakość powietrza w mieście. Podczas dzisiejszej (22.02) manifestacji przed nyskim magistratem zbierano ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:30 Opolscy nauczyciele szykują się do strajku. Egzaminy się nie odbędą? Pod uwagę brany jest termin egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia, może to być czas egzaminów ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietni ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:15 Grodków: z karetki ma zniknąć lekarz. "Bezpieczeństwo mieszkańców nie ulegnie pogorszeniu" Mieszkańcy Grodkowa chcą, by w jedynej stacjonującej w mieście karetce pogotowia pozostał lekarz. Opolski Urząd Wojewódzki planuje, by od kwietnia w grodkowsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 To nie była odra. Dziecko z przedszkola nr 23 w Opolu nie było chore U dziecka, które chodzi do przedszkola nr 23 w Opolu, nie stwierdzono odry - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »