Radio Opole » Trendy i owędy

Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi

2021-01-15, 14:11

Tomasz Frąckiewicz o tym, jak stworzyć swój ogródek w mieszkaniu

Tomasz Frąckiewicz [archiwum prywatne]
Tomasz Frąckiewicz [archiwum prywatne]
Gościem piątkowego wydania audycji "Trendy i owędy" był Tomasz Frąckiewicz, fotografik, znawca ogrodów i wszystkiego co zielone. Rozmawialiśmy z nim m.in o tym, jak zacząć być ogrodnikiem i jak stworzyć swój mały, zielony azyl w domu czy mieszkaniu.
2021-01-14, 16:47

Patryk Palenga o internecie rzeczy

Komputer [fot. Flickr]
Komputer [fot. Flickr]
Naszym rozmówcą był Patryk Palenga z Instytutu Automatyki Politechniki Opolskiej, z którym rozmawialiśmy o domowych urządzeniach, które coraz częściej ze sobą... rozmawiają. Czy powinno nas to niepokoić?
2021-01-13, 18:48

Mikołaj Marcela o metodach efektywnej nauki

Mikołaj Marcela [fot. Katarzyna Zawadzka]
Mikołaj Marcela [fot. Katarzyna Zawadzka]
Specjalistę od metod nauczania Mikołaja Marcelę zapytaliśmy o to, jaka jest najlepsza metoda na przygotowanie dziecka do odnoszenia sukcesów w dorosłym życiu. Czy pandemia modyfikuje dotąd obowiązujące w tym zakresie reguły?
2021-01-11, 16:56

Łukasz Berlik o tragicznym wpływie petard na ptaki

Łukasz Berlik [fot. Łukasz Fura]
Łukasz Berlik [fot. Łukasz Fura]
Huk petard i w tym roku okazał się zabójczy dla setek ptaków. Policzyli to przyrodnicy w kraju i za granicą. Jak ten niechlubny bilans wygląda w naszym regionie? Dlaczego ptaki giną gwałtowną śmiercią? Co im szkodzi? O tym powie Łukasz Berlik z Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego.
2021-01-08, 18:15

Krzysztof Kasza o grach komputerowych

[fot. freeimages.com]
[fot. freeimages.com]
W obiegowej opinii, krwawe, pełne agresji gry video, potrafią skrzywić psychikę dziecka i spowodować, że w życiu dorosłym będzie ono przejawiało zachowania aspołeczne. Tymczasem ostatnie badania pokazują, że prawda może być zupełnie inna... O komentarz do tego tematu poprosiliśmy wieloletniego gracza i kolekcjonera gier Krzysztofa Kaszę.
2021-01-05, 08:30

Dr Rafał Parvi o kondycji przemysłu samochodowego w Polsce

Rafał Parvi w Plenerowym Studiu Radia Opole [fot. Marcin Boczek]
Rafał Parvi w Plenerowym Studiu Radia Opole [fot. Marcin Boczek]
Przemysł samochodowy to dla wielu państw koło zamachowe gospodarki. W ostatnim czasie ogłoszono także w Polsce dwie duże inwestycje, w tym budowę fabryki polskiego samochodu elektrycznego. Czy mamy szansę stać się motoryzacyjna potęgą? Wspólnie z dr. Rafałem Parvim z WSB w Opolu przyglądaliśmy się kondycji tej branży.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »