Radio Opole » Radio Opole u Ciebie » Poznaj historie naszych słuchaczy » Z Radiem Opole na rower
2017-08-03, 12:00 Autor: Paula Hołubowicz

Z Radiem Opole na rower

Michał Raczyński [fot. Dorota Kłonowska]
Michał Raczyński [fot. Dorota Kłonowska]
Przepedałował w swoim życiu 500 tys.km, zatem już kilkanaście razy objechał rowerem równik. Zawsze ma na sobie nieodłączną koszulkę, bądź odblaskową kamizelkę Radia Opole, promując naszą stację, z którą współpracuje już niemal 40 lat.
Nysanin Michał Raczyński czuje się człowiekiem spełnionym. Rower to jego pasja i nawet teraz, kiedy ma już 78 lat, codziennie pokonuje dystans około 50 km. To jego sposób na życie, doskonałe zdrowie i kondycję. Pan Michał zwiedził w taki sposób ponad 40 krajów Europy i byłych republik ZSRR. Zawsze jeździ samotnie, z namiotem. Co nie oznacza, że jest samotnikiem, bowiem ma przyjaciół na całym świecie. Pełni wysokie funkcje w hierarchii władz PTTK, jest członkiem zarządu głównego PTTK w Warszawie, a także koordynatorem do spraw kontaktów z kolarzami - turystami Europy Wschodniej. Jako jedyny na Opolszczyźnie posiada międzynarodową, złotą odznakę AIT i jest organizatorem ogólnopolskich i europejskich rajdów turystyki rowerowej. Zakłada kolejne kluby zrzeszające amatorów takiego sportu i rekreacji. Michał Raczyński był i jest częstym gościem na naszej antenie. Nie tylko opowiada o swoich podróżach i organizowanych rajdach, ale także edukuje, aby rowerowi turyści poruszali się po drogach bezpiecznie.

Zobacz także

2017-08-17, godz. 12:00 Do konfesjonału z Radiem Opole Szykuje nam się kolejna fantastyczna historia z Radiem Opole w tle. Naszym gościem jest dzisiaj ks. Arnold Drechsler: "I pamiętam i widzę cały czas ojca, poch ... » więcej 2017-08-16, godz. 10:16 Bożena Szczepanowska, którą radio wychowywało, uczyło i bawiło Dziś naszym gościem jest Bożena Szczepanowska, która z Radiem Opole związana jest od lat. Mówi, że radio wychowywało ją, uczyło i bawiło. » więcej 2017-08-14, godz. 18:00 Mierzy się z rekordami Guinessa słuchając Radia Opole Prawie 5000 publikacji, prace publikowane w 30 tytułach prasowych, 70 nagród i wyróżnień uzyskanych w niemal 700 konkursach satyrycznych w 50 krajach. Jest ta ... » więcej 2017-08-14, godz. 11:10 Bartosz Nowak od zawsze związany ze śpiewem i Radiem Opole Bartosz Nowak - tenor. Tak zwykle się przedstawia młody, utalentowany śpiewak. Nic dziwnego. Śpiew to nie tylko jego zawód, to przede wszystkim pasja i sposób ... » więcej 2017-08-10, godz. 16:10 Zaklinaczka psów z Kluczborka o miłości do czworonogów z radiem w tle Katarzyna Sokołowska to treserka psów z Kluczborka, która do perfekcji opanowała odczytywanie ich mowy ciała. Nie tylko potrafi poskromić każdego psiaka, ale ... » więcej 2017-08-09, godz. 14:01 Gabriela Haczyk – słuchaczka, która ma prawie 70 lat i codziennie przebiega około dziesięciu kilometrów Pani Gabriela codziennie biega około dziesięciu kilometrów, aby pomagać niepełnosprawnej koleżance. Zaangażowana jest także w akcję „Biegam, bo lubię” oraz „M ... » więcej 2017-08-08, godz. 12:00 Jacek Ferdynus o tym, że szewc bez butów chodzi, ale nie bez Radia Opole Jacek Ferdynus ze Strzelec Opolskich to szewc z wykształcenia, ale przede wszystkim z zamiłowania. Pasjonuje się butami i wszystkim, co z nimi związane. Od la ... » więcej 2017-08-07, godz. 12:00 Irena Bobak, której misją jest pomaganie Naszym gościem w programie „Radio Opole u Ciebie” jest mieszkanka Nysy pani Irena Sendukas, którą jednak nysanie zapamiętali z czasów powodzi stulecia jako Ir ... » więcej 2017-08-04, godz. 12:46 Teresa Sobota - nasza wieloletnia słuchaczka o wielu pasjach Teresa Sobota, to była sołtyska Olszowej w gminie Ujazd, twórczyni ludowa, kroszonkarka, aktywna uczestniczka życia swojej wsi i gminy. I oczywiście od lat na ... » więcej 2017-08-02, godz. 12:00 Połączyła ich emerytura, wędkarstwo i... Radio Opole Tym razem Radio Opole u Ciebie odwiedziło dwóch wędkarzy: Romana Waloszczyka z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Opole Garnizonowe - Zaodrze i Zbigniewa Wic ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »