Radio Opole » Dobre Granie + Dobre Granie Ekstra

Wideo z gośćmi audycji "Dobre granie" i "Dobre granie ekstra"

2019-08-14, 19:57

Jurajski Oddział Bluesow gośćmi "Dobrego Grania"

Jurajski Oddział Bluesow [fot. archiwum zespołu]
Jurajski Oddział Bluesow [fot. archiwum zespołu]
Odwiedzili nas członkowie Jurajskiego Oddziału Bluesowego. Posłuchaliśmy przedpremierowych nagrań zespołu oraz zaprosiliśmy na ich koncert w Dworku Artystycznym w Opolu. Rozmawialiśmy również o blues-rockowych inspiracjach.więcej »
2019-08-14, 19:53

Kasia Lins gościem audycji "Dobre Granie"

Kasia Lins podczas koncertu "Scena Alternatywna", 55. KFPP 2018 [fot. Paweł Stauffer]
Kasia Lins podczas koncertu "Scena Alternatywna", 55. KFPP 2018 [fot. Paweł Stauffer]
Mieliśmy przyjemność spotkać wokalistkę Kasię Lins podczas koncertu trasy "Męskie Granie" w Katowicach. Artystka opowiedziała o swoich filmowych inspiracjach, prowadzeniu audycji w Polskim Radiu i kierunku, który chce obrać na kolejnej płycie.więcej »
2019-08-14, 15:45

Sarco w "Dobrym Graniu"

Sarco w "Dobrym Graniu"
Odwiedził nas zespół Sarco z Opola. Posłuchaliśmy ich debiutanckiego albumu. Porozmawialiśmy również o artystach, którzy zainspirowali Opolan do nagrania płyty. Wśród swoich idoli Sacro wymieniają m.in. Sonic Youth , System of a Down, Nick Cave czy Nirvanę.
2019-08-12, 19:05

Gaba Kulka w audycji Dobre Granie Ekstra

Gaba Kulka o swojej twórczości w rozmowie z Żanetą Plotnik
Wydała pięć autorskich albumów, śpiewa, pisze piosenki i gra na fortepianie. Jej muzyka określana jest jako progresywny pop czyli mieszanka gatunków, od fortepianowego rocka, przez jazz, po kabaretowe akcenty. Gościem audycji była Gaba Kulka, która opowiedziała o swoim ostatnim albumie „Kruche”, a także o twórczości i macierzyństwie.
2019-08-07, 12:03

Opolska ikona drum and bass - BENGAL

Bengal w audycji "Dobre Granie"
Przygotujemy się na wyjątkowe wydarzenie multimedialne w stolicy regionu! W Opolu pod koniec sierpnia po raz trzeci zagości Noc Konfrontacji Audiowizualnych! Nokta Festival 2019 to wyjątkowa okazja do posłuchania znakomitej muzyki i podziwiania spektakularnej wizualnej oprawy. Radio Opole zaprasza na ekskluzywną rozgrzewkę przed imprezą. W piątek 02.08 w legendarnym Studiu M wystąpiła opolska ikona drum and bass Bengal.
2019-07-30, 19:56

Mikołaj Mirowski w "Dobrym Graniu Ekstra"

Mikołaj Mirowski w "Dobrym Graniu Ekstra"
W dzisiejszej audycji "Dobre Granie Ekstra" wyjątkowy gość! Skoro prezentuję same najlepsze festiwale, nie mogło zabraknąć kogoś, kto już od 15 lat jeździ na różne tego typu wydarzenia na całym świecie, a zdarza mu się nawet na nich grać - mowa o Mikołaju Mirowskim - dj'u oraz producencie muzyki elektronicznej znanym pod pseudonimem artystycznym Dj Elber. To współzałożyciel projektu "Hedonist", pod którym organizuje imprezy o klimacie elektronicznym. Współzałożyciel także projektu GAIN Nysa, którego głównym celem jest organizowanie imprez elektronicznych z polskimi zagranicznymi gwiazdami. Porozmawialiśmy o najciekawszych festiwalach, na których miał okazję być oraz o jego produkcjach i planach na przyszłość.
2019-07-30, 12:59

Kurczat w "Dobrym Graniu"

Kurczat w "Dobrym Graniu"
Odwiedził nas rybnicki zespół Kurczat. Posłuchaliśmy ich drugiej płyty "Parking Kontroli Emocji". Wypytaliśmy muzyków o kulisy powstawania materiału i o współpracę z Jankiem Samołykiem.
2019-07-24, 11:11

Chór Red Voices w "Dobrym Graniu Ekstra"!

Chór Red Voices w "Dobrym Graniu Ekstra"!
Chór Red Voices, który działa przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu nagrał swoją wersję utworu „Nie ma fal” Dawida Podsiadły. Młodzież i ich instruktor Mateusz Gancarczyk opowiedzieli w programie o swojej działalności oraz interpretacji tekstu "Nie ma fal" i realizacji nad morzem teledysku. W stałym cyklu płyta z autografem, niespodzianka Red Voices.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »