Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-12-06, 16:30 Autor: Cezary Puzyna

Świąteczne "szaleństwo" pana Henryka. Iluminacja będzie jeszcze piękniejsza

Oświetlone podwórko w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Oświetlone podwórko w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Henryk Jaschik z żoną [fot. A. Pospiszyl]
Henryk Jaschik z żoną [fot. A. Pospiszyl]
Ponad 40 tysięcy lampek, pół kilometra kabli i wiele dni precyzyjnej pracy. I tak od kilkunastu lat. Henryk Jaschik z Krapkowic nie zawodzi i znowu przygotowuje świąteczną iluminację.
Henryk Jaschik jest w gronie tych osób, które gdy nadchodzi sezon świąteczny, wiesza przed domem lampki. Ale od sąsiadów różni go to, że wiesza je nie tylko na choinkach i w oknie. Na posesji państwa Jaschików co roku można podziwiać niesamowite kompozycje ze światełek.
Iluminacja pana Henryka

Zobacz także

2020-02-21, godz. 15:00, RTT - artykuły "Odbijanki" w krapkowickich przedszkolach Przedszkole jak zakład pracy? Trochę tak. W przedszkolach w gminie Krapkowice wprowadzono elektroniczny system rejestracji czasu pobytu dziecka w placówce. » więcej 2020-02-20, godz. 15:00, RTT - artykuły Reporterskie pączki Mariusza Chałupnika Pączki, faworki. To te słodkości zdominowały dziś nasze stoły. Z okazji Tłustego Czwartku od samego rana w cukierniach ustawiają się bardzo długie kolejki. Są jednak domy, gdzie nadal samemu przygotowuje się pączki. Do jednego z nich z mikrofonem… » więcej 2020-02-20, godz. 14:45, RTT - artykuły Grypa atakuje, pracowników służb komunalnych ze zdwojoną siłą. Efekt - to opóźnienia w odbiorze "wielkogabarytów" Od kilku dni pod wiatami śmietnikowymi i przed domami w Kędzierzynie-Koźlu zalegają góry śmieci. To głównie stare meble, opony i inne odpady wielkogabarytowe. Spółka Czysty Region miała je wywieźć, ale nie dała rady. » więcej 2020-02-19, godz. 16:00, RTT - artykuły W stronę internetu rzeczy Od systemu powiadamiania o zapełnionych kontenerach na śmieci, po zautomatyzowaną komunikację miejską, komputery kwantowe i sztuczną inteligencję. » więcej 2020-02-18, godz. 15:00, RTT - artykuły Żegnaj Redaktorze, Kolego, Szefie! Dziennikarskie pożegnanie Marka Świercza Dziś smutny dzień w historii Radia Opole. O 13.00 na cmentarzu w Schodni koło Ozimka rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe naszego redakcyjnego kolegi Marka Świercza. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »