Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole 2 (DAB+) na czwartek, 25 kwietnia 2019 roku

12:00 WSZYSTKO O LITERATURZE (DAB+)

Dziś w audycji gościem będzie Monika Nowojska, artystka multimedialna (ASP Poznań), fotografka, operatorka (AM Kraków), zdobywczyni I nagrody „Dolina kreatywna” w TVP, założycielka i właścicielka firmy „Hipixel”, która realizuje fotografie i filmy artystyczne, teledyski a także reklamy biznesowe, z którą porozmawiamy o książce Michaela Freemana „Wizja fotografa” oraz o książce „Zostań gwiazdą Instagrama” napisanej przez Caroll Henry.

Będzie także mowa o książkach, które analizują fotografię jako medium opisujące- „O fotografii” Susan Sontag, ale też zmieniające świat- „100 fotografii, które zmieniły świat” (oprac. zbiorowe). Będziemy polecać te książki, które wnikliwie opisują współczesną fotografię artystyczną- „Fotografia jako sztuka współczesna” Charlotte Cotton, „Fotografia” Anna Maria Potocka. Omówimy książki, które uczą, jak dobrze robić zdjęcia- „Kreatywna fotografia bez tajemnic” Bryan Peterson, „Sekrety mistrza fotografii cyfrowej” Scott Kelby, „Fotografia z duszą. 44 ćwiczenia zgłębiające życie, piękno i autoekspresję” Allesandra Cave.

Audycji można słuchać w Radiu Opole 2 Kultura od poniedziałku do piątku, od godz. 12:00 do 15:00. Zaprasza Agnieszka Zientarska.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »