Radio Opole » Sport i turystyka
2023-08-30, 19:41 Autor: Jakub Biel

Zwycięstwo na inaugurację. Gwardia pokonuje Energę MKS Kalisz

Zwycięstwo na inaugurację. Gwardia pokonuje Energę MKS Kalisz fot. Mario
Piłkarze ręczni Gwardii Opole od wygranej 25:19 z Energą MKS-em Kalisz rozpoczęli nowy sezon ekstraklasy. Z bardzo dobrej strony pokazał się nowy nabytek opolskiego zespołu Piotr Jędraszczyk, który zdobył w tym spotkaniu 7 bramek i wraz z Romanem Chychykalo był najskuteczniejszym zawodnikiem opolskiej drużyny.
Sezon 2023/24 Gwardia Opole rozpoczęła od trafienia nowego zawodnika opolskiego zespołu Piotra Jędraszczyka, który otworzył wynik spotkania. Już na początku Gwardia Opole wypracowała sobie przewagę i po pierwszych 10 minutach prowadziła kolejno 4:1, 6:2 i 7:3.

W środkowej części pierwszej połowy pojawiło się sporo niewymuszonych błędów z jednej i drugiej strony. Sytuację na boisku opanował Piotr Jędraszczyk, który w kilku sytuacjach podbramkowych wziął na siebie ciężar gry i poprawiał zarówno swój, jak i gwardyjski dorobek strzelecki.

Gwardia utrzymywała przewagę z początku spotkania, a przy dobrej dyspozycji w bramce Adama Malchera, opolanie spokojnie budowali wynik tego meczu.

Z dobrej strony zaprezentował się również Roman Chychykalo, którego celne rzuty pozwoliły Gwardii Opole prowadzić do przerwy 15:9.

Początek drugiej połowy również stał pod znakiem dobrej gry Gwardii Opole. Ze świetnej strony pokazał się ponownie Piotr Jędraszczyk, którego trafienia dały prowadzenie Gwardii 19:12.

Gwardia grała twardo w obronie, a na linii bramkowej dwoił się i troił Adam Malcher. 10 minut przed końcem meczu opolanie prowadzili 23:15 i pewnie zmierzali po zwycięstwo na inaugurację sezonu.

W obliczu spokojnej przewagi Gwardii, trener zespołu Bartosz Jurecki w końcówce spotkania dał szansę zmiennikom. Na parkiecie pojawili się Marek Monczka, Piotr Zawadzki, Marek Hryniewicz czy Fabian Sosna.

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Gwardii Opole 25:19, a najskuteczniejszymi zawodnikami naszej drużyny byli Roman Chychykalo i Piotr Jędraszczyk, którzy zdobyli po 7 bramek.

Spotkanie z Energą MKS-em Kalisz podsumował Piotr Jędraszczyk:

- Myślę, że byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tego spotkania i pokazaliśmy to od początku meczu. Twarda, solidna obrona, z tego kilka szybkich kontrataków. Myślę, że jeszcze do poprawy skuteczność, bo 25 bramek to trochę mało rzuconych, ale mam nadzieję, że to z czasem przyjdzie i myślę, że jeszcze mamy trochę nogi ciężkie po okresie przygotowawczym. Teraz jeszcze trzy mecze w 10 dni, także najważniejsza teraz regeneracja i oby do przodu.
Piotr Jędraszczyk

Sport i turystyka

2024-05-31, godz. 14:00 Rusza rywalizacja o tytuł rowerowej stolicy Polski. W gronie miast uczestników Kędzierzyn-Koźle Kędzierzyn-Koźle kolejny raz powalczy o tytuł rowerowej stolicy Polski. Akcja startuje 1 czerwca. Przez cały miesiąc uczestnicy ogólnopolskiej rywalizacji… » więcej 2024-05-31, godz. 08:06 Adam Nocoń odchodzi z Odry Opole Adam Nocoń kończy współpracę z Odrą Opole. Klub z Oleskiej poinformował, że wraz z końcem sezonu i wypełnieniem kontraktu 53-latek przestaje pełnić… » więcej 2024-05-30, godz. 17:00 Po awans i po marzenia. Odra Opole w półfinale baraży rywalizuje z Arką Gdynia Przed piłkarzami Odry Opole pierwszy mecz barażowy o awans do ekstraklasy. Dziś (30.05) wieczorem zespół trenera Adama Noconia zmierzy się na wyjeździe… » więcej 2024-05-29, godz. 17:45 Strzelectwo sportowe: Andrzej Burda trzeci na mistrzostwach Europy Andrzej Burda zdobył brązowy medal na mistrzostwach Europy w strzelectwie sportowym. » więcej 2024-05-28, godz. 22:05 Kolejni zawodnicy żegnają się z kędzierzyńską ZAKSĄ Libero Korneliusz Banach i grający na pozycji atakującego Bartłomiej Kluth odchodzą z kędzierzyńskiej ZAKSY. Obaj zawodnicy wspólnie z kolegami z drużyny… » więcej 2024-05-28, godz. 13:37 Na początek Resovia i Projekt. ZAKSA i Stal znają rywali w nowym sezonie Sezon 2024/2025 PlusLigi rozpocznie się w weekend 13-15 września, a rozgrywki potrwają maksymalnie do 13 maja. Aż 28 kolejek fazy zasadniczej odbywać się… » więcej 2024-05-26, godz. 19:25 Wysoka wygrana Kolejarza Opole w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej W zaległym spotkaniu 2. Ligi Żużlowej Kolejarz Opole pokonał na własnym torze niemiecki Landshut Devils 54:36. » więcej 2024-05-26, godz. 19:00 18. Opolski Festiwal Skoków. Plejada gwiazd na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków Wysokie skoki na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu. Za nami osiemnasta edycja Opolskiego Festiwalu Skoków. » więcej 2024-05-26, godz. 18:15 Odra Opole pokonała Znicz Pruszków i zagra w barażach o ekstraklasę Odra Opole zagra w barażach o ekstraklasę. W ostatnim meczu sezonu piłkarskiej Fortuna 1. Ligi ''niebiesko-czerwoni'' pokonali przed własną publicznością… » więcej 2024-05-26, godz. 14:00 Trwają zapisy na "Bieg Po Kwiat Paproci" malowniczą trasą wokół stawów hodowlanych Jest jeszcze ponad 100 wolnych miejsc na liście startowej czwartego 'Biegu Po Kwiat Paproci' w Rzędziwojowicach obok Niemodlina. Imprezę zaplanowano na wieczór… » więcej