Radio Opole » Sport i turystyka
2021-07-31, 07:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Smutna inauguracja przy Oleskiej. Odra rozgromiona przez Miedź

Odra Opole - Miedź Legnica 1:4 [fot. Mariusz Chałupnik]
Słabo zaprezentowali się w pierwszym spotkaniu nowych rozgrywek Fortuna 1. Ligi zawodnicy Odry Opole. Przy Oleskiej duża lepsza była Miedź Legnica, która zasłużenie zwyciężyła 4:1.
Od początku goście dyktowali warunki na murawie i szybko dopięli swego. W 11. minucie Mateusza Kuchtę pokonał Krzysztof Drzazga. Odra nie była w stanie zareagować na stratę bramki, a pierwszą połowę zakończyła bez celnego strzału.

Po zmianie stron Miedź błyskawicznie zdobyła drugą bramkę. W trzeciej minucie drugiej części na listę strzelców wszedł Maxime Dominguez. Pięć minut później było już 3:0 dla Miedzi. Znów Kuchtę pokonał Drzazga.

Nadzieja pojawiła się w 66. minucie, gdy rzut karny na bramkę dla Odry zamienił Krzysztof Janus. Ten sam zawodnik mógł dać nadzieję na przynajmniej remis. W 76. minucie znów był egzekutorem „jedenastki”, ale tym razem lepszy okazał się Paweł Lenarcik. Goście ostatni cios zadali na dziesięć minut przed końcem. Pięknym strzałem wynik meczu na 4:1 ustalił Kamil Zapolnik.

- W pierwszej połowie nas nie było, w drugiej trochę wróciliśmy do gry - mówi trener Odry Piotr Plewnia. – Miedź była zdecydowanie lepsza, co z resztą pokazuje wynik. Nie ma co się oszukiwać. Szkoda dwóch momentów. Przy wyniku 0:2 i karnym przy stanie 1:3. Mogliśmy wtedy wrócić do gry. To jednak nie przyćmi tego, że występ był słaby. Kwestia co zrobimy z tym wynikiem. Mam nadzieję, że dużo, bo dużo pracy nas czeka.

W następnym spotkaniu Odra za tydzień (06.08) zagra w Bielsku-Białej z Podbeskidziem.
Piotr Plewnia

Sport i turystyka

2024-06-04, godz. 17:32 Rajd rowerowy w Baborowie upamiętni znanego animatora sportu Nie lada wyzwanie czeka na wszystkich uczestników organizowanego po raz pierwszy w Baborowie Rajdu Rowerowego 'Cross Country XC - Poligon' im. Stanisława To… » więcej 2024-06-03, godz. 13:46 Za darmo można w weekend dojechać autobusem do zamku w Mosznej Weekendową linię autobusową z Opola do zamku w Mosznej uruchomiono z początkiem miesiąca. To umowa komercyjna między spółką Moszna Zamek a PKS-em Opo… » więcej 2024-06-03, godz. 10:16 Michał Sanecki z Dębicy wygrał III Mistrzostwa Opola Dzieci i Młodzieży w Steel Darta 44 zawodników wzięło udział w III Otwartych Mistrzostwach Opola Dzieci i Młodzieży w Steel Darta. Młodzi zawodnicy z całego kraju i zagranicy, których… » więcej 2024-05-31, godz. 14:00 Rusza rywalizacja o tytuł rowerowej stolicy Polski. W gronie miast uczestników Kędzierzyn-Koźle Kędzierzyn-Koźle kolejny raz powalczy o tytuł rowerowej stolicy Polski. Akcja startuje 1 czerwca. Przez cały miesiąc uczestnicy ogólnopolskiej rywalizacji… » więcej 2024-05-31, godz. 08:06 Adam Nocoń odchodzi z Odry Opole Adam Nocoń kończy współpracę z Odrą Opole. Klub z Oleskiej poinformował, że wraz z końcem sezonu i wypełnieniem kontraktu 53-latek przestaje pełnić… » więcej 2024-05-30, godz. 17:00 Po awans i po marzenia. Odra Opole w półfinale baraży rywalizuje z Arką Gdynia Przed piłkarzami Odry Opole pierwszy mecz barażowy o awans do ekstraklasy. Dziś (30.05) wieczorem zespół trenera Adama Noconia zmierzy się na wyjeździe… » więcej 2024-05-29, godz. 17:45 Strzelectwo sportowe: Andrzej Burda trzeci na mistrzostwach Europy Andrzej Burda zdobył brązowy medal na mistrzostwach Europy w strzelectwie sportowym. » więcej 2024-05-28, godz. 22:05 Kolejni zawodnicy żegnają się z kędzierzyńską ZAKSĄ Libero Korneliusz Banach i grający na pozycji atakującego Bartłomiej Kluth odchodzą z kędzierzyńskiej ZAKSY. Obaj zawodnicy wspólnie z kolegami z drużyny… » więcej 2024-05-28, godz. 13:37 Na początek Resovia i Projekt. ZAKSA i Stal znają rywali w nowym sezonie Sezon 2024/2025 PlusLigi rozpocznie się w weekend 13-15 września, a rozgrywki potrwają maksymalnie do 13 maja. Aż 28 kolejek fazy zasadniczej odbywać się… » więcej 2024-05-26, godz. 19:25 Wysoka wygrana Kolejarza Opole w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej W zaległym spotkaniu 2. Ligi Żużlowej Kolejarz Opole pokonał na własnym torze niemiecki Landshut Devils 54:36. » więcej