Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-11-06, 19:00 Autor: Daniel Klimczak

W brzeskiej hali sportowej może zrobić się zimno, bo woda zalała system ogrzewania

Hala MOSiR Brzeg [fot. MOSiR Brzeg]
Hala MOSiR Brzeg [fot. MOSiR Brzeg]
Brzeska hala sportowa przy ulicy Oławskiej została uszkodzona w czasie tegorocznej powodzi. Choć "wielka woda" nie dotarła do budynku, to został on częściowo podtopiony na skutek podniesienia się poziomu wód gruntowych.
Na razie w hali można prowadzić normalną działalność, bo zarówno parkiet, jak i zaplecze sanitarne nie ucierpiały w żaden sposób. Jak mówi dyrektor brzeskiego MOSIR-u Krzysztof Kulwicki, większy problem jest z podziemiami, gdzie znajdują się elementy instalacji grzewczej.

- Zalane zostały kanały ciepłownicze, przy czym przede wszystkim zostały zniszczone izolacje cieplne. Poprzez długotrwałe zanurzenie w wodzie jest duża szansa na to, że będzie konieczna w najbliższym czasie wymiana sieci ciepłowniczej.

Na razie nie da się jednoznacznie określić, w jakim stopniu podtopienie podziemi wpłynie na działalność obiektu podczas zimy.

- Jesteśmy po sprawdzeniu instalacji. Jest ona szczelna i przygotowujemy się do uruchomienia jej i rozpoczęcia sezonu grzewczego. Nie wiemy, czy fakt przebywania przez jakiś okres w zanurzeniu, nie spowodował uszkodzeń, które ujawnią się pod wpływem przepływu ciepłej wody i ciśnienia. Być może wystąpią jakieś awarie, tego nie jesteśmy w stanie dziś przewidzieć.

Dodajmy, że z powodu podtopienia hala przez pewien okres była wyłączona z użytkowania. Jak wskazuje MOSiR, poważniejszych uszkodzeń udało się uniknąć między innymi dzięki pracy społeczników, którzy zaangażowali się w wypompowywanie wody.
Krzysztof Kulwicki
Krzysztof Kulwicki

Zobacz także

2024-09-28, godz. 08:00, Wiadomości z regionu "Przez cały czas powodzi pacjenci byli bezpieczni". Nyskie hospicjum po wielkiej wodzie Nyskie hospicjum liczy straty i planuje remont. Tak jak spory obszar tej części miasta placówkę nie zalała woda z rzeki, ale wody gruntowe i kanalizacja. Przez okres powodzi pełniono tam dyżury i utrzymywano gotowość do ewakuacji… » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Marek Leśniak o przyszłości szkół po powodzi oraz o wsparciu dla uczniów i nauczycieli Jakie kroki podejmowane są w celu odbudowy szkół najbardziej dotkniętych powodzią? Ilu uczniów może liczyć na wsparcie psychologiczne w nowym roku szkolnym? O tych wyzwaniach rozmawialiśmy z Markiem Leśniakiem, wicekuratorem oświaty… » więcej 2024-09-27, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Nyskie zabytki po powodzi. Trwa ich oczyszczanie i osuszanie Nyskie zabytki zlokalizowane przy wałach oraz ciekach wodnych w centrum miasta najbardziej ucierpiały podczas powodzi. Bastion Św. Jadwigi, Fort Wodny czy Reduta Kardynalska » więcej 2024-09-27, godz. 17:37, Wiadomości z regionu Jakie były zrzuty wody, kiedy zalało Lewin Brzeski? Burmistrz Lewina Brzeskiego twierdzi, że wody, która przepływała przez gminę, kiedy doszło do zalania gminy, musiało być więcej niż podawały to Wody Polskie. » więcej
41424344454647
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »