Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-10-08, 10:59 Autor: Witold Wośtak

"Czwarty tydzień sprzątamy po powodzi". Strażacy mają jeszcze dużo pracy w Głuchołazach

Głuchołazy, 07.10.2024 r. [fot. Witold Wośtak]
Głuchołazy, 07.10.2024 r. [fot. Witold Wośtak]
Głuchołazy, 07.10.2024 r. [fot. Witold Wośtak]
Głuchołazy, 07.10.2024 r. [fot. Witold Wośtak]
Głuchołazy, 07.10.2024 r. [fot. Witold Wośtak]
Głuchołazy, 07.10.2024 r. [fot. Witold Wośtak]
O bardzo płynnej liczbie strażaków nadal pracujących przy usuwaniu szkód w powodzi mówi starszy brygadier Arkadiusz Kuśmierski.
Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, odpowiedzialny także za zarządzanie kryzysowe w Głuchołazach, mówi, że zaangażowanie sił jest uzależnione od potrzeb.

- Może to być dziwne, bo rozpoczął się czwarty tydzień po powodzi, a my nadal sprzątamy - zaznacza.

- Myślę, że ten stan potrwa jeszcze chwilę. Patrząc na te zniszczenia, ich zakres i skalę, to powoduje, że sprzątanie trwa tak długo. Ciężki sprzęt nie wszędzie może wjechać przez zniszczenia w infrastrukturze drogowej i mostowej. Przez to wydłuża się czas pomocy ludziom i usunięcia skutków, które są naprawdę duże.

Zapytaliśmy Arkadiusza Kuśmierskiego, czy mieszkańcy nadal przekazują tylko wyrazy wdzięczności za pomoc, czy zdarzają się reakcje bardziej nerwowe.

- Ktoś, kto stracił dobytek życia, na pewno ma wiele myśli w głowie i też zastanawia się, dlaczego tak się stało. Reakcje ludzi są więc różne. My staramy się dotrzeć do tych ludzi, zwłaszcza do osób starszych, które nie poradzą sobie same i wiemy, że do nich musimy dotrzeć. Czasami robimy u nich trochę więcej niż zwykle, bo wiemy, że tak trzeba.

Dodajmy, wczoraj do Głuchołaz przyjechała pomagać ponad 20-osobowa grupa kadetów Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.
Arkadiusz Kuśmierski 1
Arkadiusz Kuśmierski 2

Zobacz także

2024-09-23, godz. 13:14, Wiadomości z regionu Żołnierze pracują nad odbudową zalanych miejscowości. Ruszyła operacja "Feniks" Rusza 'Feniks' - największa operacja w historii polskiego wojska. Jej zadaniem będzie odbudowa terenów dotkniętych kataklizmem i wsparcie mieszkańców. W województwie opolskim w operację 'Feniks' zaangażowani są m.in. żołnierze… » więcej 2024-09-23, godz. 12:30, Gospodarka "Przedsiębiorcy z zalanych terenów potrzebują pomocy. Prezes Opolskiej Izby Gospodarczej w Radiu Opole - Tworzymy od kilku dni mapę potrzeb opolskich przedsiębiorców dotkniętych powodzią - mówił dziś (23.09) w Porannej Rozmowie Radia Opole Bartosz Ryszka, prezes Opolskiej Izby Gospodarczej. Te pierwsze potrzeby były podobne jak u wszystkich… » więcej 2024-09-23, godz. 12:24, Publicystyka w Radiu Opole Podsekretarz stanu Katarzyna Nowakowska o wsparciu dla powodzian Nie deklaracje, ale konkretne decyzje i dostępne środki pomocy dla pokrzywdzonych w powodzi ludzi były tematem rozmowy z podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Katarzyną Nowakowską. Są to nie tylko środki… » więcej 2024-09-23, godz. 12:09, Wiadomości z regionu Gmina Branice liczy straty po powodzi. Potrzeba wielu milionów złotych na odbudowę 75 zalanych domów, 100 kolejnych poszkodowanych w nieco mniejszym stopniu, zniszczone graniczne przeprawy mostowe z Republiką Czeską, uszkodzone wały przeciwpowodziowe, drogi i ścieżki rowerowe oraz budynki użyteczności publicznej… » więcej 2024-09-23, godz. 11:04, Wiadomości z regionu Lewin Brzeski sprząta po powodzi. "Potrzebujemy osuszaczy" Prace porządkowe i rozbiórkowe w wielu miejscach się dopiero rozpoczynają. Potrzebny jest sprzęt do sprzątania i osuszania. » więcej
59606162636465
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »