Radio Opole » 70 gmin na 70-lecie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej » Relacje z naszych wyjazdów

Relacje z naszych wyjazdów

2022-08-18, 20:01 Autor: Kasia Nowak

"Tu jest naprawdę dużo ludzi wielkiego serca". Dziś na wakacyjnej, jubileuszowej trasie Radia Opole odwiedziliśmy Wołczyn [ZDJĘCIA, FILM]

Wołczyn na wakacyjnej trasie Radia Opole i NTO "70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO"
Wołczyn to wiele serc - głosi hasło promujące tę gminę. Dziś ekipa Radia Opole na jubileuszowej trasie tutaj się zatrzymała. - Jest tutaj wiele fantastycznych ludzi. Dumny jestem, że mogę być ich burmistrzem - powiedział naszemu reporterowi Jan Leszek Wiącek, który od 20 lat sprawuje tę funkcję. Jest też od lat liderem zespołu Buraky.
Nasze plenerowe studio odwiedził także m.in. człowiek, który z kolei od 50 lat jest zegarmistrzem. Jan Nawrot, bo o nim mowa, wyremontował m.in. zabytkowy zegar na jednej z wież kościelnych.

W Wołczynie znajduje się też 8 kościołów drewnianych, najwięcej w całym regionie. Prężnie działają koła gospodyń wiejskich, w tym "Ale babki", które odwiedziły nasze studio, a głębokiego oddechu nabraliśmy przy miejscowych tężniach solankowych. Można tam też spróbować jogi, zagrać w tenisa, w piłkę nożną, czy poćwiczyć na siłowni pod chmurką.

Jutro (19.08) nasza akcja "70 gmina na 70-lecie Radia Opole i NTO" zawita w Dąbrowie.
Posłuchaj relacji Krzysztofa Dobrowolskiego
Wołczyn na wakacyjnej trasie Radia Opole i NTO "70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO" [Kasia Nowak]
Wołczyn na wakacyjnej trasie Radia Opole i NTO "70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO" [Kasia Nowak]

Zobacz także

2022-08-22, godz. 19:45, Wiadomości z regionu Gmina Radłów kolejnym przystankiem na naszej wakacyjnej trasie [FOTO, WIDEO] Ulewny deszcz i niesprzyjająca pogoda nie zniechęciła nas do odwiedzenia kolejnej gminy w ramach akcji '70 gmin na 70-lecie Radia Opole'. Dziś (22.08) nasza radiowa ekipa razem z dziennikarzami NTO zawędrowała do gminy Radłów. Na brak… » więcej 2022-08-19, godz. 17:45, Wiadomości z regionu Kraina parków. W ramach naszej jubileuszowej akcji dojechaliśmy do Dąbrowy [ZDJĘCIA, FILM] Dąbrowa była 52. przystankiem naszej wakacyjnej jubileuszowej trasy '70 gmina na 70-lecie' Radia Opole i NTO. Spotkaliśmy tam wielu ludzi z pasją, a także odwiedziliśmy parki. Nimi Dąbrowa mogłaby się podzielić z niejedną gmin… » więcej 2022-08-17, godz. 20:00, Wiadomości z regionu Wysokie loty reporterów Radia Opole. Dziś na jubileuszowej trasie odwiedziliśmy Komprachcice [ZDJĘCIA, FILM] Trwa nasza wakacyjna akcja '70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO'. Nasze plenerowe studio zaparkowało dzisiaj na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi w gminie Komprachcice. Wspólnie z dziennikarzami Nowej Trybuny Opolskiej prezentowaliśmy walory… » więcej 2022-08-16, godz. 17:30, Wiadomości z regionu Łubniany smakują Frankfurterkranzem. Ta podopolska gmina była kolejną na naszej jubileuszowej mapie [FILM, ZDJĘCIA] Dużo zieleni, spokoju i całkiem sporo smacznych produktów. Nasza wakacyjna, jubileuszowa akcja dotarła dzisiaj (16.08) do Łubnian. To był już 49. przystanek na trasie '70 gmin na 70-lecie Radia Opole'. » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »