Radio Opole » 70 gmin na 70-lecie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej » Relacje z naszych wyjazdów

Relacje z naszych wyjazdów

2022-08-02, 21:30 Autor: Krzysztof Dobrowolski/Kasia Nowak

Kąpielisko w Nowych Siołkowicach to wielki atut gminy. Dziś odwiedziliśmy Popielów w ramach akcji "70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO" [ZDJĘCIA]

Dziś odwiedziliśmy Popielów w ramach akcji "70 gmin na 70-lecie Radia [fot. Kasia Nowak]
Dziś odwiedziliśmy Popielów w ramach akcji "70 gmin na 70-lecie Radia [fot. Kasia Nowak]
Dziś odwiedziliśmy Popielów w ramach akcji "70 gmin na 70-lecie Radia [fot.Kasia Nowak]
Dziś odwiedziliśmy Popielów w ramach akcji "70 gmin na 70-lecie Radia [fot.Kasia Nowak]
Dziś odwiedziliśmy Popielów w ramach akcji "70 gmin na 70-lecie Radia [fot.Kasia Nowak]
Dziś odwiedziliśmy Popielów w ramach akcji "70 gmin na 70-lecie Radia [fot.Kasia Nowak]
Takiego mola nie ma nigdzie indziej. A kąpielisko w Nowych Siołkowicach to duża atrakcja turystyczna. Dziś (02.08) odwiedziliśmy Popielów w ramach akcji "70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO".
- Pomysłodawcą był mój poprzednik - powiedziała nam o kąpielisku wójt Sybilla Stelmach. - Wpadł na ten pomysł i rozpoczął realizację tej inwestycji, a ja jestem kontynuatorką. Było przygotowane miejsce, był plac zabaw i plaża. Resztę dzieła dokończyliśmy. Może jeszcze będą kolejne pomysły - mówiła w rozmowie z naszym reporterem.

- W projekcie "molo" przeraziła nas kwota - prawie milion złotych. Mieszkańcy też reagowali z powątpieniem "Czy to jest gospodarne, wydawać milion na molo?". Ale jak po zakończeniu inwestycji zobaczyli, jakie to jest molo, jego długość, w jakim to jest miejscu, to tak samo byli zachwyceni - dodała.

Wrażenie robi też darmowe pole kempingowe. - Ktokolwiek zechce przyjechać, zapraszamy. Wystarczy wysłać do urzędu maila, kto przyjeżdża, na jak długo. Można też zadzwonić - powiedziała wójt Sybilla Stelmach.

- Warto przypomnieć też o wielu ludziach z naszej gminy - dodał lokalny amator historii Edward Piróg. - Wśród tych najbardziej zasłużonych jest poeta ludowy Jakub Kania. W tym roku obchodziliśmy 150. rocznicę jego urodzin. Był bardzo oryginalnym człowiekiem. Zasłużył się dla Siołkowic, był radnym sejmiku powiatowego i urządzał wiele ciekawych i śmiesznych happeningów.

Dodajmy, jutro trasa "70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO" wiedzie przez Gorzów Śląski. Tam będzie można spotkać radiową ekipę. Zapraszamy!
Dziś odwiedziliśmy Popielów w ramach akcji "70 gmin na 70-lecie Radia

Zobacz także

2022-08-03, godz. 20:30, Wiadomości z regionu Wąskotorowa kolejka Paulinka i organista z 70-letnim doświadczeniem. Wakacyjna akcja Radia Opole i NTO w gminie Gorzów Śląski Gmina Gorzów Śląski była kolejnym przystankiem na mapie wakacyjnej akcji Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej. Z okazji 70-lecia obu redakcji odwiedzamy 70 gmin naszego województwa. » więcej 2022-08-01, godz. 18:45, Wiadomości z regionu To "gmina dobra do życia"! Walce były kolejnym przystankiem jubileuszowej akcji Radia Opole i NTO Tu krążą legendy o utopcu i prężnie działa szkółka piłkarska Miro. Mowa o gminie Walce, która była kolejnym przystankiem na letniej trasie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej. Z okazji jubileuszu 70-lecia obu redakcji nasi reporterzy… » więcej 2022-07-29, godz. 21:00, Wiadomości z regionu Jezioro, molo, folwark, a przede wszystkim pałac - perełka gminy. Dziś odwiedziliśmy Izbicko na trasie "70 gmin na 70-lecie Radia Opole" [FILM, ZDJĘCIA] Izbicko - to właśnie ta gmina była celem piątkowego (29.07) wyjazdu radiowo-prasowej ekipy. Dzisiaj w ramach 'Akcji 70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO' odwiedziliśmy powiat strzelecki i miejscowość położoną na południowo-wschodnich… » więcej 2022-07-28, godz. 21:00, Wiadomości z regionu "Góralska" gmina na Opolszczyźnie. Lubrza była kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy w ramach akcji "70 gmin na 70-lecie Radia Opole" Za nami 37. przystanek na jubileuszowej, wakacyjnej trasie '70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO'. Podobnie jak wczoraj (27.07), byliśmy na terenie powiatu prudnickiego. Konkretnie odwiedziliśmy Lubrzę. » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »