2024-01-15, 21:08 Autor: Jakub Biel

Opolskie "Wilczyce" wypunktowały MKS Kalisz. Marta Pamuła zawodniczką meczu

Siatkarki UNI Opole pokonały na wyjeździe Energę MKS Kalisz 3:1 w meczu 15. kolejki Tauron Ligi. Najwięcej punktów dla opolskiego zespołu - 19 - zdobyła Marta Pamuła, która została wybrana zawodniczką meczu.
Pierwszy set pewnie padł łupem zawodniczek Nicoli Vettoriego. Opolanki wygrały seta do 20. Najwięcej emocji dostarczył set numer 2, którego "Wilczyce" wygrały dopiero po grze na przewagi 28:26. W trzeciej partii, gospodynie tego spotkania za wszelką cenę chciały utrzymać się w grze o zdobycie punktów. Ta sztuka im się udała po wygranej 25:20. Opolanki w partii 4. wróciły do dobrej gry i pokazały, że komplet punktów to ich główny cel. Wygrana w secie do 19. przypieczętowała mecz i "Wilczyce" do Opola wracają z pełną pulą.

Dzięki wygranej siatkarkom UNI udało się awansować na 6. miejsce w ligowej tabeli.