2021-02-13, 17:52 Autor: Grzegorz Frankowski

Faworyt nie zawiódł. Siatkarki Uni Opole pokonały San-Pajdę Jarosław

Uni Opole z kolejną wygraną w rozgrywkach I ligi
Lider tabeli I ligi siatkówki kobiet Uni Opole bardzo gładko pokonał zajmujący szóste miejsce w rozgrywkach San-Pajdę Jarosław 3:0. W setach było 25:15, 25:12, 25:13. Po tym spotkaniu opolanki mają na koncie 41. punktów i zdecydowanie prowadzą w tabeli.
Pierwszy set bez historii. Uni Opole było znacznie lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Nasz zespół szybko zbudował przewagę i do końca kontrolował sytuację na boisku. Ostatecznie premierową odsłonę opolanki wygrały gładko 25:15.

W drugim secie przewaga naszego zespołu była jeszcze bardziej wyraźna. Opolanki bezlitośnie wykorzystywały słabe przyjęcie rywalek, seryjnie zdobywały punkty i zwyciężyły 25:12.

W kolejnej odsłonie zawodniczki trenera Nicoli Vettoriego nadal niepodzielnie dominowały na boisku. Set zakończył się ich zwycięstwem 25:13, a całe spotkanie Uni Opole wygrało 3:0.

- Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie – mówi Nicola Vettori, trener Uni Opole. – Dzisiaj wyszliśmy bardzo skoncentrowani i od początku trzymaliśmy nasz poziom. Gratuluję dziewczynom. To jest wynik dobrej roboty, którą wykonujemy cały miesiąc, cały ostatni tydzień. Dzisiaj też trzymaliśmy koncentrację do końca. Nad tym pracujemy też między innymi, bo nieraz się zdarzyło, że prowadząc wysoko mieliśmy momenty przerwy, dzisiaj tego nie było.