Radio Opole » Radio Opole w powiecie krapkowickim (DAB+) » Audycje z powiatu krapkowickiego

Audycje z powiatu krapkowickiego

2018-11-13, 17:25 Autor: Witold Wośtak

Przegląd wydarzeń z powiatu krapkowickiego

Radio Opole
Radio Opole
Tematyka dwugodzinnego programu była mocno zróżnicowana. W pierwszej połowie pojawił się wątek setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i apelu policji o ostrożność za kierownicą wobec jesiennych warunków na drogach. Druga godzina dotyczyła otwartego niedawno Centrum Przesiadkowego w Gogolinie, głosowania na zadania Krapkowickiego Budżetu Obywatelskiego 2019 i koncepcji przebudowy Rynku w Krapkowicach.
Zaczynamy od piątkowej inicjatywy wojewody Adriana Czubaka i dr. Bartosza Kuświka, naczelnika opolskiej delegatury IPN. Na liście sześciu miejsc upamiętniających bohaterów walki o niepodległość Polski znalazł się Kamień Śląski i Obrowiec.

Mimo słonecznego i ciepłego listopada, zwłaszcza w godzinach wieczornych oraz porannych warunki na drogach bywają coraz częściej trudne ze względu na mgły, deszcz, liście i śliską nawierzchnię. W tym temacie rozmawiamy z podinspektorem Maciej Milewskim z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

W Gogolinie działa nowe Centrum Przesiadkowe jako element szerszego projektu. W Krapkowicach policzono z kolei głosy KBO 2019 i przedstawiono koncepcję przebudowy rynku. O głosowaniu na zadania Krapkowickiego Budżetu Obywatelskiego rozmawiamy z burmistrzem Andrzejem Kasiurą. Z kolei o koncepcji przebudowy rynku opowiada wiceburmistrz Romuald Haraf.

Przenosimy się do Centrum Przesiadkowego w Gogolinie. Przebudowa starego dworca kolejowego trwała niemal dwa lata, a jej koszt to 10 milionów złotych. Oprócz odnowienia stacji kolejowej, w ramach inwestycji powstała też docelowa biblioteka miejska, inkubator przedsiębiorczości oraz rowerowa stacja park&ride. Rozmawiamy z burmistrzem Joachimem Wojtalą i Szymonem Ogłazą, przedstawicielem zarządu województwa opolskiego.
Z wojewodą Adrianem Czubakiem i dr. Bartoszem Kuświkiem rozmawia Witold Wośtak
Z podinspektorem Maciejem Milewskim rozmawia Witold Wośtak
Z Andrzejem Kasiurą rozmawia Witold Wośtak
Z Romualdem Harafem rozmawia Witold Wośtak
Z Joachimem Wojtalą i Szymonem Ogłazą rozmawia Witold Wośtak

Zobacz także

2018-01-18, godz. 09:42, Audycje z powiatów Rok 50-lecia miasta Gogolin obfitował w imprezy kulturalne. 2018 nie będzie gorszy Iwona Cimek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie, podsumowuje ubiegły - jubileuszowy - dla miasta rok. Mówi też o ofercie dla dzieci i młodzieży na ferie zimowe. Zapowiada przy tym ciekawe wydarzenia na najbliższe tygodnie… » więcej 2018-01-10, godz. 11:37, Audycje z powiatów Krapkowicka biblioteka działa prężnie i wciąż przyciąga młodych czytelników Maria Bartoszyńska, dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Krapkowicach, komentuje przyznany niedawno przez Rzeczpospolitą oraz Instytut Książki tytuł 10. najlepszej biblioteki w Polsce. Mówi też o współpracy ze szkołami… » więcej 2018-01-10, godz. 11:37, Audycje z powiatów Około 160 mieszkańców gminy Krapkowice wymaga domowej pomocy pracowników socjalnych Marlena Kornaś, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Krapkowicach, informuje o działaniach jednostki w ramach zimowej pomocy. Mówi również o liczbie osób wymagających ciągłej pomocy w gminie oraz komentuje wpływ programu Rodzina… » więcej 2017-12-19, godz. 10:55, Audycje z powiatów Krapkowickie Centrum Zdrowia zostanie rozbudowane Marcin Misiewicz, prezes Krapkowickiego Centrum Zdrowia, podsumowuje kończący się rok. Mówi również o stanie kadrowym i oddziale noworodków. Część rozmowy jest poświęcona doposażaniu szpitala. » więcej 2017-12-19, godz. 10:55, Audycje z powiatów Rok był udany dla zamku w Mosznej. Rekord frekwencji Tomasz Ganczarek, prezes spółki Moszna Zamek, komentuje wyróżnienie przyznane przez National Geographic. Rezydencji nadano tytuł czwartej najwspanialszej w Europie. Ganczarek mówi też o inwestycjach wewnątrz zamku i wokół niego. » więcej
10111213141516
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »