Radio Opole » Radio Opole w powiecie głubczyckim (DAB+) » Informacje z powiatu głubczyckiego

Informacje z powiatu głubczyckiego

2018-05-03, 22:50 Autor: Roman Juranek

Zalane posesje, piwnice i pola - głównie w powiecie głubczyckim

Strażacy [fot. Maciej Stępień]
Strażacy [fot. Maciej Stępień]
Straż pożarna ma pełne ręce roboty po nawałnicach, które przechodzą nad Opolszczyzną.
Posucice, Jędrychowice czy Dzbańce w gminie Branice - to tam strażacy najczęściej interweniują do zalanych domów, piwnic i pól. Ulewy spowodowały też zalanie piwnicy w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Ignacego Daszyńskiego. Większość zgłoszeń zaczęło napływać około godziny 22:00.

Synoptycy przewidywali dla województwa opolskiego wystąpienie w pierwszej połowie nocy przelotnych opadów deszczu, burz z silnym wiatrem i możliwość gradu.

Zobacz także

2019-10-30, godz. 15:15, Wiadomości z regionu W głubczyckich lasach znaleziono i zabezpieczono niewybuchy z czasów II wojny światowej Prawie 100 niewybuchów zabezpieczono w powiecie głubczyckim. To pociski z czasów II wojny światowej. » więcej 2019-09-26, godz. 20:15, Gospodarka Poprawi się stan dróg gminnych i powiatowych na Opolszczyźnie. Kolejne rządowe wsparcie W Prudniku władze kilkunastu samorządów lokalnych podpisały z wicewojewodą opolskim umowy o dofinansowaniu modernizacji dróg, które są w ich zarządzie. Z Funduszu Dróg Samorządowych wpłynie na Opolszczyznę łącznie 250 mln złotych. » więcej 2019-08-15, godz. 09:51, Wiadomości z regionu Uwaga pacjenci! Jutro (16.08) część przychodni nie będzie pracować Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, że w piątek (16.08) niektóre przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej będą nieczynne. » więcej 2019-06-13, godz. 20:00, Wiadomości z regionu Dzieci z powiatu głubczyckiego wiedzą jak ratować życie. Zakończyła się akcja "Mały ratownik" Rozpoczynać jak najszybciej. O tym słyszymy w kontekście właściwie wszystkich dziedzin życia. W powiecie głubczyckim zakończyła się akcja 'Mały ratownik'. » więcej 2019-05-23, godz. 17:16, Wiadomości z regionu Po ulewach w powiecie głubczyckim: zalane piwnice i przepusty, ucierpiał też parter szpitala W nocy na rzece Opawa w powiecie głubczyckim przekroczone były stany ostrzegawcze. W jednym miejscu odnotowano przekroczenie stanu alarmowego. Po północy sytuacja zaczęła się powoli poprawiać. W związku z intensywnymi opadami deszczu głubczyccy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »