Radio Opole » Radio Opole u Ciebie » Poznaj historie naszych słuchaczy » Kobieta-orkiestra, która ma pamięć do ciekawych ...
2017-07-03, 13:54 Autor: Justyna Krzyżanowska

Kobieta-orkiestra, która ma pamięć do ciekawych sytuacji, również z Radiem Opole w tle...

Regina Skowronek z mężem Grzegorzem [fot. archiwum prywatne Reginy Skowronek]
Regina Skowronek z mężem Grzegorzem [fot. archiwum prywatne Reginy Skowronek]
Regina Skowronek mieszka w Suchej pod Strzelcami Opolskimi. To kobieta szalenie aktywna – bibliotekarka z wielką miłością do książek, a jeszcze większą do czytelników. Kobieta-orkiestra. Muzyka jeszcze nie zacznie grać, a ona już jest na parkiecie, choć najczęściej, to zamiast na parkiecie, jest na scenie. Współtwórczyni zespołu „Suskie Skowronki”. Druhna z Ochotniczej Straży Pożarnej. Udziela się też w radzie sołeckiej i parafialnej. Gdyby w Suchej powstały inne rady, to też by tam działała. Pani Regina jest wnikliwą obserwatorką i ma pamięć, do co ciekawszych sytuacji… Takich jak ta, której bohaterką jest nasza redakcyjna koleżanka, ale tu litościwie pominiemy jej nazwisko.
Posłuchaj historii Reginy Skowronek cz. 1
W 1997 roku Regina Skowronek z mężem i sąsiadami założyła zespół „Suskie Skowronki”. Oficjalnie to zespół reprezentacyjny Ochotniczej Straży Pożarnej z Suchej. Gdzie oni nie byli! Skowronki, z panią Reginą na czele, występowały w niemal wszystkich miejscowościach naszego województwa, ale też daleko poza granicami Opolszczyzny. Byli i w Niemczech, i na Ukrainie, o Czechach i Słowacji nie wspominając. Podbili też kilka polskich festiwali, choć na tym w Opolu jeszcze nie było im dane wystąpić. Bez względu na to, przed jaką publicznością występują, pani Regina od razu łapie z ludźmi świetny kontakt. Kawałami sypie jak z rękawa, piosenek zna bez liku. A przez lata występów zebrała już całkiem pokaźny zestaw strojów estradowych. Przy okazji, razem z zespołem, pielęgnuje ginące już tradycje. To dzięki niej w wielu wioskach gminy Strzelce Opolskie reaktywowano zwyczaj wodzenia niedźwiedzia.
Posłuchaj historii Reginy Skowronek cz. 2
Regina Skowronek, poza życiem scenicznym, ma też prywatne, choć i ono przeplata się z jej różnymi aktywnościami. Wspierają ją w tym mąż Grzegorz i dwie córki. Cała rodzina jest zaangażowana w życie zespołu, ale też w życie lokalnej społeczności. Gdyby w Suchej spytać przypadkowo napotkaną osobę o Reginę Skowronek, każdy wskaże jej dom, a i od wielu usłyszymy, iż to taka babka, że do rany przyłóż. Nie trzeba jej prosić o pomoc – jak widzi potrzebę, to pierwsza jest do pomagania. Bez rozgłosu angażuje się w wiele akcji charytatywnych, jest też – jak sama mówi – od zawsze i z przekonania, patriotką lokalną, bo gdzie człowiekowi będzie lepiej, niż u siebie? Pani Regina od lat jest naszą stałą słuchaczką. Radia Opole słucha też jej mąż.

Zobacz także

2017-08-31, godz. 18:51 Wizytą w Landzmierzu zakończyliśmy naszą wakacyjną akcję „Radio Opole u Ciebie” Od początku lipca prezentowaliśmy na antenie opowieści naszych słuchaczy związanych z Radiem Opole. Wszystko to w związku z jubileuszem 65-lecia naszej rozgło ... » więcej 2017-08-30, godz. 11:41 Bohaterem kolejnego odcinka cyklu "Radio Opole u Ciebie" jest Krzysztof Schab z Opola Codziennie spotyka się z nami podczas jazdy do pracy w Głubczycach, a także później w domu. Jest szczęśliwym laureatem wielu konkursów Radia Opole. W jednym z ... » więcej 2017-08-29, godz. 15:23 Roman Hlawacz o pasji fotografowania i wspomnieniach związanych z Radiem Opole Roman Hlawacz, znany artysta fotografik, a także wydawca książek i podróżnik jest bohaterem kolejnego wakacyjnego odcinka „Radio Opole u Ciebie”. Ostatnio odw ... » więcej 2017-08-28, godz. 12:00 Posłuchaj historii Edyty Wąs – kobiety orkiestry, której Radio Opole pomaga w realizacji wielu społecznych przedsięwzi ... Nasza bohaterka – Edyta Wąs – z niejednego pieca chleb jadła. Niegdyś była listonoszem, teraz karmi... księży i biskupów, bowiem jest szefową kuchni w Diecezj ... » więcej 2017-08-25, godz. 12:00 Posłuchaj opowieści Marii Janickiej, wiernej słuchaczki Radia Opole od lat 60. XX wieku! Z Radiem Opole spotkała się za sprawą zamiłowania do śpiewania jeszcze w latach 60. XX wieku. Dzięki swoim umiejętnościom kulinarnym połączonym z wiedzą o zdr ... » więcej 2017-08-24, godz. 12:00 Renata Kozica i Daria Szeliga o przyjaźni radiowo-bibliotekarskiej w Strzelcach Opolskich Od wielu lat najbliższymi sąsiadkami strzeleckiego studia Radia Opole są panie pracujące w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej. A że dotychczasowi kores ... » więcej 2017-08-23, godz. 11:49 Elżbieta Sobolewska o pasji pomagania innym i roli radia w jej życiu Nauczyciel, terapeuta, pedagog specjalny, dietetyk, mediator, dyrektor Centrum Edukacyjno-Terapeutyczno-Diagnostycznego dla osób z autyzmem w Kup, prezes opol ... » więcej 2017-08-22, godz. 12:00 Jerzy Kamiński - słuchacz, który po wielu godzinach spędzonych przy płótnie czy kartonie z akwarelą sięga po... Radio ... Jerzy Kamiński Radia Opole słucha od wielu lat. To dla niego sposób na odpoczynek po wielu godzinach spędzonych przy płótnie czy kartonie z akwarelą. Nasz roz ... » więcej 2017-08-21, godz. 12:16 Co jej w duszy gra? Śpiew, taniec i Radio Opole! Teresa Hanasz jest mieszkanką Nysy, ale z pochodzenia góralką. Lubi zatem śpiewać i tańczyć, jest też kobietą energiczną i zadziorną. Żartuje, że ma nawet dwa ... » więcej 2017-08-18, godz. 10:37 Posłuchaj słuchaczki, której życie miłosne odrodziło się dzięki naszej rozgłośni... Pani Krystyna Gozdek, której rodzice pochodzili z Lubelszczyzny, do dziś wspomina swoje pierwsze spotkanie z radiem. Miała wtedy ok. 6-7 lat. Od zawsze lubiła ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »