Radio Opole » Radio Opole u Ciebie » Poznaj historie naszych słuchaczy » Kobieta-orkiestra, która ma pamięć do ciekawych ...
2017-07-03, 13:54 Autor: Justyna Krzyżanowska

Kobieta-orkiestra, która ma pamięć do ciekawych sytuacji, również z Radiem Opole w tle...

Regina Skowronek z mężem Grzegorzem [fot. archiwum prywatne Reginy Skowronek]
Regina Skowronek z mężem Grzegorzem [fot. archiwum prywatne Reginy Skowronek]
Regina Skowronek mieszka w Suchej pod Strzelcami Opolskimi. To kobieta szalenie aktywna – bibliotekarka z wielką miłością do książek, a jeszcze większą do czytelników. Kobieta-orkiestra. Muzyka jeszcze nie zacznie grać, a ona już jest na parkiecie, choć najczęściej, to zamiast na parkiecie, jest na scenie. Współtwórczyni zespołu „Suskie Skowronki”. Druhna z Ochotniczej Straży Pożarnej. Udziela się też w radzie sołeckiej i parafialnej. Gdyby w Suchej powstały inne rady, to też by tam działała. Pani Regina jest wnikliwą obserwatorką i ma pamięć, do co ciekawszych sytuacji… Takich jak ta, której bohaterką jest nasza redakcyjna koleżanka, ale tu litościwie pominiemy jej nazwisko.
Posłuchaj historii Reginy Skowronek cz. 1
W 1997 roku Regina Skowronek z mężem i sąsiadami założyła zespół „Suskie Skowronki”. Oficjalnie to zespół reprezentacyjny Ochotniczej Straży Pożarnej z Suchej. Gdzie oni nie byli! Skowronki, z panią Reginą na czele, występowały w niemal wszystkich miejscowościach naszego województwa, ale też daleko poza granicami Opolszczyzny. Byli i w Niemczech, i na Ukrainie, o Czechach i Słowacji nie wspominając. Podbili też kilka polskich festiwali, choć na tym w Opolu jeszcze nie było im dane wystąpić. Bez względu na to, przed jaką publicznością występują, pani Regina od razu łapie z ludźmi świetny kontakt. Kawałami sypie jak z rękawa, piosenek zna bez liku. A przez lata występów zebrała już całkiem pokaźny zestaw strojów estradowych. Przy okazji, razem z zespołem, pielęgnuje ginące już tradycje. To dzięki niej w wielu wioskach gminy Strzelce Opolskie reaktywowano zwyczaj wodzenia niedźwiedzia.
Posłuchaj historii Reginy Skowronek cz. 2
Regina Skowronek, poza życiem scenicznym, ma też prywatne, choć i ono przeplata się z jej różnymi aktywnościami. Wspierają ją w tym mąż Grzegorz i dwie córki. Cała rodzina jest zaangażowana w życie zespołu, ale też w życie lokalnej społeczności. Gdyby w Suchej spytać przypadkowo napotkaną osobę o Reginę Skowronek, każdy wskaże jej dom, a i od wielu usłyszymy, iż to taka babka, że do rany przyłóż. Nie trzeba jej prosić o pomoc – jak widzi potrzebę, to pierwsza jest do pomagania. Bez rozgłosu angażuje się w wiele akcji charytatywnych, jest też – jak sama mówi – od zawsze i z przekonania, patriotką lokalną, bo gdzie człowiekowi będzie lepiej, niż u siebie? Pani Regina od lat jest naszą stałą słuchaczką. Radia Opole słucha też jej mąż.

Zobacz także

2017-07-28, godz. 12:00 Nestor opolskich architektów Andrzej Hamada, pasjonat historii Opola Andrzej Hamada, nestor opolskich architektów i pasjonat historii Opola, autor wielu publikacji m.in. „Architektura Opola wpisana w dzieje miasta” oraz „ Archi ... » więcej 2017-07-27, godz. 11:32 Jego pasją jest historia lokalna, którą stara się ocalić od zapomnienia Henryk Słaby to pasjonat historii Opola ze szczególnym uwzględnieniem dzielnicy, w której mieszka, czyli Nowej Wsi Królewskiej, za sprawą – jak określa - nieu ... » więcej 2017-07-26, godz. 12:00 Od zwiedzania i podróży, do ciekawej i wspaniałej pasji kolejowej Bohaterem kolejnego odcinka jubileuszowego cyklu „Radio u Ciebie” jest nasz wierny słuchacz Stanisław Stadnicki z Racławic Śląskich. Pasją tego młodego, sympa ... » więcej 2017-07-25, godz. 12:00 Gdy pojawia się natchnienie, zatrzymuje ciągnik i zapisuje słowa piosenki "żeby nie uciekły" Alojzy Kwoczała z Poręby to rolnik rozkochany w gminie Leśnica. Dopiero na emeryturze odkrył w sobie pasję do piosenek. A że interesuje się historią swojej ma ... » więcej 2017-07-24, godz. 12:00 Pisze książki i publikacje. Liczy ptaki i pracuje dla leśników Jeździ po świecie w poszukiwaniu miejsc odpoczynku polskich bocianów. Dzisiejszym gościem wakacyjnego cyklu "Radio Opole u Ciebie" jest Marek Stajszczyk, brze ... » więcej 2017-07-21, godz. 12:00 Rycerze, średniowiecze i Solec, czyli "Radio Opole u Ciebie" W kolejnym odcinku programu "Radio u Ciebie" wiele jest o rycerzach, średniowieczu oraz związanej z tym pasją. O swoich zainteresowaniach opowiada nam Józef M ... » więcej 2017-07-20, godz. 12:29 Pan Józef Koprek z Radiem Opole jest od ponad pół wieku Obecnie jest na emeryturze, dawniej zajmował się między innymi dostarczaniem telegramów. Wiele z nich przynosił do redakcji Opolskiego Koncertu Życzeń. Było t ... » więcej 2017-07-19, godz. 12:00 U Pani Ireny z Malinki Radia Opole się nie wyłącza! Ewentualnie wycisza..., ale to na chwilę Pani Irena z Malinki Radia Opole słucha niemal od zawsze. Odbiorniki ma dwa. Jeden w kuchni, drugi w sypialni. Nie lubi go wyłączać, bo jeszcze "coś się tam w ... » więcej 2017-07-18, godz. 13:00 Piwnica pełna Radia Opole Przez 10 lat niemal codziennie starał się zainteresować słuchaczy porannego programu Radia Opole swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami. Później przelał to n ... » więcej 2017-07-17, godz. 16:02 Muzyczna rodzina, której od lat towarzyszy Radio Opole Okazuje się, że Radio Opole łączy pokolenia... także w ramach pewnej muzycznej rodziny. Krzysztof Karpeta, wybitny polski wiolonczelista młodego pokolenia i z ... » więcej
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »