Radio Opole » Radio Opole u Ciebie » Poznaj historie naszych słuchaczy » Dźwięk motocykli, atmosfera, uśmiechnięci ludzie ...
2017-07-04, 15:55 Autor: Jan Poniatyszyn (oprac. Wanda Kownacka)

Dźwięk motocykli, atmosfera, uśmiechnięci ludzie – poznaj pasję Dawida Żaka [Radio Opole u Ciebie]

Dawid Żak [fot. Jan Poniatyszyn]
Dawid Żak [fot. Jan Poniatyszyn]
Pasjonat sportów motocyklowych, przedsiębiorca, prezes klubu sportowego – Dawid Żak, 31-latek z Prudnika, jest bohaterem najnowszego odcinka cyklu „Radio Opole u Ciebie". A to nie tylko ciekawa postać, ale też nasz słuchacz – Radio Opole towarzyszy mu w drodze do pracy.
Dawid Żak to pasjonat sportów motocyklowych, przedsiębiorca a zarazem prezes Klubu Sportowego Team111 Enduro Prudnik. Klub zrzesza 37 członków od 13 latka po mężczyzn 50 plus. W cyklu „Radio Opole u Ciebie” Dawid Żak opowiada o swojej pasji, o tym jakie były jej początki i jak się rozwijała.

Przybliża nam sport motocyklowy – podpowiada jak zdobywać doświadczenie, czy unikać błędów, by czerpać radość z jazdy w terenie, która pozwala nam też obcować z przyrodą.

Bohater naszego wakacyjnego programu przybliża także słuchaczom funkcjonowanie klubu Team111 Enduro Prudnik, zajmującego się również działalnością edukacyjną wśród dzieci.

Dowiemy się także, jak wygląda obiekt, na którym trenują fani sportów motocyklowych z południa Opolszczyzny. Tym miejscem jest żwirownia w Skrzypcu. To głębokie wyrobisko umożliwia przeprowadzanie zawodów o ekstremalnym stopniu trudności, a jego korona jest doskonałym punktem widokowym dla publiczności.

Dawid Żak jest też wiernym słuchaczem Radia Opole, które towarzyszy mu m.in. w drodze do pracy.

Zobacz także

2017-07-20, godz. 12:29 Pan Józef Koprek z Radiem Opole jest od ponad pół wieku Obecnie jest na emeryturze, dawniej zajmował się między innymi dostarczaniem telegramów. Wiele z nich przynosił do redakcji Opolskiego Koncertu Życzeń. Było t ... » więcej 2017-07-19, godz. 12:00 U Pani Ireny z Malinki Radia Opole się nie wyłącza! Ewentualnie wycisza..., ale to na chwilę Pani Irena z Malinki Radia Opole słucha niemal od zawsze. Odbiorniki ma dwa. Jeden w kuchni, drugi w sypialni. Nie lubi go wyłączać, bo jeszcze "coś się tam w ... » więcej 2017-07-18, godz. 13:00 Piwnica pełna Radia Opole Przez 10 lat niemal codziennie starał się zainteresować słuchaczy porannego programu Radia Opole swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami. Później przelał to n ... » więcej 2017-07-17, godz. 16:02 Muzyczna rodzina, której od lat towarzyszy Radio Opole Okazuje się, że Radio Opole łączy pokolenia... także w ramach pewnej muzycznej rodziny. Krzysztof Karpeta, wybitny polski wiolonczelista młodego pokolenia i z ... » więcej 2017-07-14, godz. 14:58 Z wizytą u pszczół, czyli Radio Opole u Ciebie Zaczęło się od trzmieli, a skończyło na pszczołach. Henryk Nosewicz z Ligoty Górnej koło Kluczborka od zawsze lubił przebywać z owadami, większą część życia s ... » więcej 2017-07-13, godz. 12:00 Stanisław Wolkiewicz – człowiek, który nie ma czasu się nudzić Dębowa, to akwen między Kędzierzynem-Koźlem i Reńską Wsią. To także główna baza kędzierzyńskich WOPR-owców, których pan Staszek jest szefem od niepamiętnych c ... » więcej 2017-07-13, godz. 09:44 Emeryt z zamiłowaniem do bożonarodzeniowych iluminacji Henryk Jaschik z Krapkowic-Otmętu to kilkukrotny rekordzista pod względem liczby lampek oświetlających dom w okresie bożonarodzeniowym. Później odwiedzają go ... » więcej 2017-07-11, godz. 12:00 Ostatni żyjący przedstawiciel rodu Piastów – mówią o nim brzeżanie Pół wieku Pawła Kozerskiego w piastowskim zamku. Bohaterem dzisiejszego odcinka wakacyjnego cyklu „Radio Opole u Ciebie” jest wieloletni dyrektor Muzeum Piast ... » więcej 2017-07-10, godz. 00:00 Wspólna walka mieszkanki Racławic i Radia Opole o lepsze jutro dla chorej Ani W kolejnym odcinku cyklu "Radio Opole u Ciebie" poznajemy historię Grażyny Orlity z Racławic Śląskich, która jest mamą chorej na autyzm Ani. » więcej 2017-07-07, godz. 13:46 Miłość do Radia Opole z Zamkiem Książęcym w tle Joanna Kordasińska, manager w Zamku Książęcym w Niemodlinie oraz prezes zarządu Fundacji na Rzecz Zamku Książęcego Niemodlin. » więcej
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »