Radio Opole » Dobre Granie

Rozmowy z gośćmi audycji "Dobre Granie" i "Dobre Granie Ekstra"

2020-07-09, 16:05

Zrywa na żywo w "Dobrym Graniu"!

Zrywa na żywo w "Dobrym Graniu"!
W środowym "Dobrym Graniu" spotkaliśmy się ze Zrywą z kolektywu dj-skiego Trap Door. Mówiliśmy o zbliżającej się imprezę z serii "Trap Door All Night Long". Posłuchaliśmy również utworów wyselekcjonowanych przez opolskiego artystę.
2020-07-07, 20:13

Road Rock w audycji "Dobre Granie"

Road Rock w audycji "Dobre Granie"
Odwiedził nas zespół Road Rock z Zawadzkiego. Posłuchaliśmy "Odcieni szarości", czyli debiutanckiej płyty grupy. Poznaliśmy kulisy powstawania albumu i porozmawialiśmy o sile prostoty w muzyce.
2020-07-07, 11:15

Dorota Miśkiewicz w "Dobrym Graniu Ekstra"!

Dorota Miśkiewicz [Źródło: Zasoby prywatne]
Dorota Miśkiewicz [Źródło: Zasoby prywatne]
W audycji rozmowa z piosenkarką, kompozytorką, autorką tekstów i skrzypaczką Dorotą Miśkiewicz. Artystka nagrała siedem albumów solowych i jest wokalistką wciąż poszukującą, eksperymentującą z jazzem, popem, a także z muzyką brazylijską, bałkańską, afrykańską czy poważną.
2020-07-04, 02:19

Hedone w Dobrym Graniu!

Hedone [fot. archiwum artysty]
Hedone [fot. archiwum artysty]
Zespół Hedone powraca! Grupa podzieliła się w tym roku ze światem premierowym singlem "What Dickens Says About Loneliness". Piosenka zwiastuje pierwszy od 15 lat album studyjny łodzian. W oczekiwaniu na nowy materiał fani Hedone mogą posłuchać rarytasów i niepublikowanych utworów zebranych na wydanej w czerwcu płycie "Rare 92-20". Maciej Werk, czyli lider zespołu, opowiedział o nagrywaniu zbliżającego się wydawnictwa, wypiekaniu taśmy magnetycznej w piekarniku i festiwalu Soundedit.
2020-07-03, 00:42

mona polaski w Dobrym Graniu!

mona polaski [fot. archiwum artysty]
mona polaski [fot. archiwum artysty]
Karol Stolarek z duetu mona polaski opowiedział o "folklorze", czyli debiucie fonograficznym grupy. Porozmawialiśmy o łączeniu domowej produkcji z nagrywaniem w profesjonalnym studiu, humorze w poetyckich tekstach i roli nostalgii w muzyce.
2020-07-02, 12:22

EABS w "Dobrym Graniu" (01.07.2020)

EABS w "Dobrym Graniu" (01.07.2020)
EABS w Dobrym Graniu! Zespół po raz kolejny odwiedził Studio M im. SBB.

Wrocławska grupa ostatni raz gościła w Radiu Opole podczas koncertu, w trakcie którego jazzmani wykonali przedpremierowo repertuar z płyty "Slavic Spirits".

Tym razem muzycy rejestrowali u nas nowy album. Porozmawialiśmy o nagrywaniu premierowego repertuaru, interpretowaniu twórczości Sun Ra i niekończących się artystycznych poszukiwaniach.
2020-07-01, 08:50

Marta Zalewska w Dobrym Graniu Ekstra!

Marta Zalewska w Dobrym Graniu Ekstra [materiały artystki]
Marta Zalewska w Dobrym Graniu Ekstra [materiały artystki]
W audycji rozmowa z bardzo utalentowaną Martą Zalewską, która m. in. opowiedziała o niezwykłej historii związanej z produkcją jej najnowszego teledysku „Spokojnie”.

Marta Zalewska - to wokalistka, multiinstrumentalistka, kompozytorka, autorka tekstów i liderka zespołu, w którym śpiewa i gra na gitarze. W 2016 roku dzięki wygranej w konkursie NCPP w Opolu, Marta zadebiutowała z autorską piosenką „Skrzydła” na 53. KFPP w Opolu. W 2016 współprowadziła z Arturem Orzechem talent-show muzyczny „Hit, Hit, Hurra!” w TVP1. W 2018 ukazał się jej debiutancki, autorski album – „Marta Zalewska”.
2020-07-01, 01:46

Error Theory w Dobrym Graniu!

Error Theory [fot. archiwum artysty]
Error Theory [fot. archiwum artysty]
Krzysztof Szajda z duetu Error Theory opowiedział o "Dragging Corpses". Pierwszy od trzech lat singiel grupy każe zmierzyć się z niełatwym tematem depresji i samobójstw. Porozmawialiśmy o zachęcaniu słuchaczy do empatii, łączeniu masywnych riffów z balladowymi formami i nachodzącym debiucie fonograficznym grupy.
2020-06-30, 00:44

Bloo Crane w Dobrym Graniu!

Bloo Crane [fot. archiwum artysty]
Bloo Crane [fot. archiwum artysty]
"Attention" to najowszy singiel zespołu Bloo Crane. Piosenka zwiastuje płytę "Bloo Feelings", czyli debiut fonograficzny duetu. Krakowski skład tworzą wokalista Michał Polański oraz producent Krzysztof Kołodziejczyk. Muzycy opowiedzieli o swoich rozległych inspiracjach, nagrywaniu płyty w domu i łączeniu popowej przebojowości z alternatywnymi tropami.
2020-06-26, 00:44

Gracjan Kalandyk w Dobrym Graniu!

Gracjan Kalandyk [fot. archiwum artysty]
Gracjan Kalandyk [fot. archiwum artysty]
Gracjan Kalandyk powrócił z przytupem. Dwa lata po premierze "Dwóch słów", czyli debiutanckiego albumu wokalisty, muzyk podzielił się ze światem singlem zwiastującym kolejne wydawnictwo. Artysta opowiedział o zmianie, którą zwiastuje "Wilk". Porozmawialiśmy o twórczej niezależności, współpracy z Michałem Lange i nagrywaniu w Tall Pine Records.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »