Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2023-06-07, 17:18 Autor: Wiesław Kolbusz

Pierwsze w historii Mistrzostwa Polski w Para-Karate już w niedzielę w Głubczycach

Zawodnicy Klubu Sportowego Fanga w Głubczycach - [fot: archiwum klubu]
Zawodnicy Klubu Sportowego Fanga w Głubczycach - [fot: archiwum klubu]
Głubczyce w ten weekend będą gospodarzem organizowanych po raz pierwszy w historii Mistrzostw Polski w Para-Karate dla osób z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną.
W zawodach wystartują zawodnicy zrzeszeni w Polskiej Uni Karate. Głubczyce będzie reprezentować liczna grupa uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, która tajniki tej wymagającej dyscypliny sportu poznaje w miejscowym klubie karate KS Fanga.
Z organizatorem i zawodnikami przed mistrzostwami rozmawiał Grzegorz Frankowski
karate

Zobacz także

2023-09-22, godz. 17:09, RTT - artykuły Ogromne pieniądze na edukację na Opolszczyźnie Takich pieniędzy na edukacje w naszym regionie jeszcze nie było. W ramach Funduszy Europejskich Opolszczyzna otrzymała pół miliarda złotych na rozwój nie tylko uczniów, ale tez osób dorosłych. » więcej 2023-09-22, godz. 17:09, RTT - artykuły Tydzień Zrównoważonego Transportu tym razem z udziałem najmłodszych Tydzień zrównoważonego transportu, to czas wytężonych działań profilaktycznych. Dziś policjanci wspólnie z Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa prowadzili akcję w okolicach przedszkoli, które znajdują się przy ruchliwych traktach… » więcej 2023-09-21, godz. 17:09, RTT - artykuły Martyna Wojciechowska wyróżniona Orderem Uśmiechu Podróżniczka, dziennikarka, pisarka, osobowość telewizyjna, kierowca rajdowy i przede wszystkim działaczka społeczna Martyna Wojciechowska odebrała dzisiaj w Głuchołazach Order Uśmiechu. » więcej 2023-09-21, godz. 17:09, RTT - artykuły Festiwal Nauki w Nysie już po raz 17. Festiwal organizowany przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych, to dwa dni (20-21.09) warsztatów, wykładów, ćwiczeń i pokazów badań laboratoryjnych, prezentujących możliwości uczelni kształcącej specjalistów w wielu dzied… » więcej 2023-09-20, godz. 17:23, RTT - artykuły Energia elektryczna i ciepło w jednym procesie. ECO uruchomiła nową instalację. Jest nowoczesna i ekologiczna. Energetyka Cieplna Opolszczyzny uruchomiła nowy układ wysoko sprawnej kogeneracji gazowej. Co za tym idzie? O ponad 43 tysiące ton spadnie roczna emisja gazów cieplarnianych. Nowe źródło nie tylko będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »