Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2023-01-16, 17:23 Autor: Wiesław Kolbusz

"Nyski" w Nysie, jak wrocławskie krasnale

Samochód Nysa [fot. Stowarzyszenie "Prosto z Nysy"]
Samochód Nysa [fot. Stowarzyszenie "Prosto z Nysy"]
Czy miniatury samochodów marki Nysa wykonane z brązu wpiszą się niebawem w krajobraz miasta? Taki scenariusz jest możliwy. Stowarzyszenie "Prosto z Nysy" chce stworzyć szlak turystyczny, aby upamiętnić symbol polskiej motoryzacji. To jeden z projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Nysy.
Co na temat tego pomysłu sądzą mieszkańcy miasta oraz co zrobić, aby zagłosować na jeden z projektów w Budżecie Obywatelskim? O to pytał Kuba Biel:
szlak Nysek

Zobacz także

2023-03-03, godz. 17:35, RTT - artykuły Bezcenne eksponaty trafiły do biblioteki Uniwersytetu Opolskiego To prawdziwa gratka dla muzykologów i historyków. W depozyt biblioteki Uniwersytetu Opolskiego trafiły 3 bezcenne dokumenty. » więcej 2023-03-03, godz. 17:29, RTT - artykuły Zmiany na maturach Tegorocznych maturzystów czekają kolejne zmiany na majowych egzaminach. Minister edukacji ogłosił, że skrócona zostaje lista pytań jawnych na maturze ustnej z języka polskiego o ponad 50%. Przypomnijmy, z końcem stycznia ministerstwo… » więcej 2023-03-02, godz. 17:45, RTT - artykuły Jaka przyszłość czeka targowisko w Krapkowicach? Zmiana upodobań klientów, internet i powstające masowo sklepy wielkopowierzchniowe - to główne przyczyny coraz gorszej kondycji drobnego handlu. Przykładem jest krapkowickie targowisko znajdujące się przy ul. Drzymały, które lata… » więcej 2023-03-02, godz. 17:43, RTT - artykuły Uwaga na oszustów! Oszuści nie odpuszczają. Wykorzystują coraz to nowsze metody, aby wyłudzić pieniądze. Ich ofiarami są nie tylko osoby starsze, ale również młodzi. Najczęściej dzwonią podając się za pracownika banku albo policjanta. » więcej 2023-03-01, godz. 17:53, RTT - artykuły Którędy będzie przebiegać obwodnica Namysłowa? Mieszkańcy gminy Namysłów rozmawiali wczoraj z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich na temat budowy obwodnicy miasta. To drugie, ale nie ostatnie spotkanie w sprawie planowanej inwestycji. » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »