Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-07-22, 16:15 Autor: Cezary Puzyna

W Krasiejowie wciąż kopią w ziemi. I tak od 20 lat

Paleontolodzy w Krasiejowie [fot.M.Matuszkiewicz]
Paleontolodzy w Krasiejowie [fot.M.Matuszkiewicz]
Do tych prac potrzeba od kilofów, młotków i szpadli, po pędzle, a nawet sprzęt dentystyczny. W Krasiejowie trwają poszukiwania kolejnych skamieniałości. Prace na tym terenie prowadzone są od 20 lat.
Jak przyznają paleontolodzy, to miejsce to prawdziwa "żyła złota". Dzięki odkryciom, które sięgają ponad 200 milionów lat, coraz więcej wiemy o życiu na ziemi i jak nasza planeta ewaluowała. Na miejscu pracują naukowcy oraz miłośnicy okresu jury i triasu.

Prace w Krasiejowie będą prowadzone do połowy sierpnia. Nadzorują je pracownicy Uniwersytetu Opolskiego.
W Krasiejowie wciąż kopią w ziemi - rep. Mariusz Chałupnik

Zobacz także

2022-09-21, godz. 21:30, RTT - artykuły Jesień przyszła szybciej, sezon grzewczy w Opolu już się rozpoczął Chłodniejsze temperatury w tym roku dotarły do nas znacznie szybciej niż miało to miejsce w ostatnich latach. A co za tym idzie, wielu mieszkańców zaczęło odkręcać już swoje grzejniki. » więcej 2022-09-21, godz. 19:26, RTT - artykuły Multisportowy Festyn w Głuchołazach. Dzieci ćwiczyły z mistrzyniami olimpijskimi Około pół tysiąca dzieci i młodzieży z województwa opolskiego wzięło udział w zorganizowanym na stadionie miejskim w Głuchołazach 'Multisportowym Festynie'. » więcej 2022-09-21, godz. 16:11, RTT - artykuły Ceny energii konwencjonalnej biją rekordy, nadzieją - ekoenergetyka. W Opolu debatują eksperci Eksperci z całego kraju biorą udział w 14. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki w Opolu, który dziś został zorganizowany na Politechnice Opolskiej. Na miejscu dyskutowano na temat wysokich cen energii elektrycznej i rozwiązań… » więcej 2022-09-21, godz. 08:00, RTT - artykuły Ile kosztowała nas walka z pandemią koronawirusa w Opolu? Jest raport w tej sprawie Opolscy urzędnicy przygotowali raport dotyczący wydatków związanych z pandemią koronawirusa. » więcej 2022-09-20, godz. 21:30, RTT - artykuły Barka "Irena" z muzeum poświęconym Odrze zacumowała w Opolu Barka 'Irena' przypłynęła dziś (20.09) z Wrocławia do Opola. Nie dość, że nosi wdzięczne imię, to jeszcze jest wyjątkowa za sprawą tego, co znajduje się na jej pokładzie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »