Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2020-12-29, 15:15 Autor: Cezary Puzyna

Opole: nowy stadion przy ulicy Północnej a w miejscu starego obiektu - aquapark. Czy i kiedy będą zrealizowane te inwestycje?

Projekt nowego stadionu [fot. UM Opole]
Projekt nowego stadionu [fot. UM Opole]
Projekt nowego stadionu [fot. UM Opole]
Projekt nowego stadionu [fot. UM Opole]
Nowy stadion na ul. Północnej, a na ul. Oleskiej aquapark? [fot. Urząd Miasta Opola]
Nowy stadion na ul. Północnej, a na ul. Oleskiej aquapark? [fot. Urząd Miasta Opola]
W połowie listopada opolski ratusz poinformował, że wstrzymuje się z decyzją o rozpoczęciu budowy nowego stadionu dla piłkarzy Odry Opole. Pod uwagę wzięto przede wszystkim sytuację związaną z koronawirusem i jej wpływem na finanse miasta. Jednak wszystko wskazuje na to, że powstanie nowego obiektu, nowego "domu" dla piłkarzy Odry staje się coraz bardziej realne.
Wczoraj na profilu facebookowym prezydent Arkadiusz Wiśniewski poinformował, że ogłoszony został przetarg na budowę nowoczesnego i funkcjonalnego obiektu. Jak podkreślił prezydent Opola: "budowa stadionu jest warunkiem rozwojem piłki nożnej w regionie i szansą na powrót Odry do ekstraklasy".

Obiekt ma być zlokalizowany przy ulicy Północnej, w sąsiedztwie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego.

Jeśli piłkarze przeprowadzą się na Północną, wtedy na Oleskiej ma powstać aquapark.
Pytanie tylko, kiedy i czy będą na pieniądze. Na razie jest lokalizacja.
Nowy stadion Odry Opole
Aquapark w miejscu stadionu

Zobacz także

2021-02-04, godz. 16:00, RTT - artykuły Zmiany oświatowe w gminie Ozimek. Samorządy wymieniają się szkołami To może być nieoczekiwany zwrot sprawy w kontekście zmian w systemie oświaty w gminie Ozimek. Publiczną Szkołę Podstawową numer 1, którą gmina planowała zlikwidować i przenieść do 'trójki', chce przejąć powiat opolski. Władze… » więcej 2021-02-03, godz. 16:00, RTT - artykuły Opolanie przestali jeździć taksówkami. Oszczędzają i boją się zakażenia koronawirusem Mieszkańcy Opola przestali jeździć taksówkami - wpływ na to mają obawy przed zakażeniem koronawirusem, ale też oszczędności w domowych budżetach. Obroty znacznie spadły, więc liczba aktywnych koncesji w stolicy województwa zmniejszyła… » więcej 2021-02-03, godz. 16:00, RTT - artykuły Koronawirus: trwa odmrażanie szpitali covidowych oraz proces szczepienia mieszkańców Zakończył się trzeci etap odmrażania opolskich szpitali. Pomiędzy 20 stycznia a 1 lutego z funkcji 'covidowych' zwolniono 206 łóżek. Dzięki temu uwolniono 213 miejsc szpitalnych w trzech placówkach w Głubczycach, Ozimku oraz Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-02-02, godz. 16:00, RTT - artykuły Inwestycje w szpitalu powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu Zakończył się remont dwóch sal operacyjnych i sali wybudzeniowej w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Powstał także łącznik, pomiędzy tą częścią szpitala a oddziałem zakaźnym. Jutro (3.02) w planie jest przeprowadzenie pierwszych… » więcej 2021-02-02, godz. 16:00, RTT - artykuły Klub Seniora w Popielowie. Kosztował prawie 200 tys. złotych Jest nowoczesny i przede wszystkim dostosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. W gminie Popielów powstał pierwszy klub seniora. Ośrodek mieści się w Samorządowym Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie. Inwestycja… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »