Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2020-12-24, 15:15 Autor: Agnieszka Stefaniak

Czy przemówią? Przed nami magiczna noc

Szopka Bożonarodzeniowa w Podlesiu [fot: ks. Bartłomiej Krajewski]
Szopka Bożonarodzeniowa w Podlesiu [fot: ks. Bartłomiej Krajewski]
Opinie specjalistów nie są zgodne. Jedni uważają, że zwierzęta faktycznie o północy w wigilię przemawiają ludzkim głosem, inni – że robią to o ile wcześniej zostały poczęstowane opłatkiem, a jeszcze inne grono uczonych uważa, że zwierzęta ludzkiego głosu nie mają, bo ich struny głosowe nie są dostosowane, poza tym gramatyka naszego języka to spore wyzwanie.
Jak to jest z tymi zwierzakami i ich rozmowami, próbowała się dowiedzieć nasza reporterka Agnieszka Pospiszyl i jej mała asystentka 6-letnia Ela.
Czy przemówią? Przed nami magiczna noc [autor: Agnieszka Pospiszyl]

Zobacz także

2021-02-12, godz. 16:00, RTT - artykuły Dobroczynne działanie witaminy D3 przedmiotem badań opolskiego lekarza Dotychczasowe badania wskazują, że u pacjentów z ciężkim niedoborem witaminy D3 podanie jej w wysokich dawkach zwiększa szansę na przeżycie. Ale nikt na świecie jeszcze nie zbadał jakie dawki powinno się stosować u pacjentów dializowanych… » więcej 2021-02-12, godz. 15:45, RTT - artykuły Moda na fotowoltaikę. Rośnie liczba "producentów" Według danych Agencji Rynku Energii, w listopadzie 2020 roku łączna moc zainstalowanych w kraju instalacji fotowoltaicznych stanowiła 31 procent mocy wszystkich zainstalowanych źródeł energii ze źródeł odnawialnych. Coraz więcej… » więcej 2021-02-11, godz. 15:30, RTT - artykuły Miało być wsparcie, jest konflikt [INTERWENCJA] Teraz w magazynie temat charytatywnego koncertu, z którego dochód nie trafił do bohaterki muzycznego spotkania. Ta sprawa sięga czerwca 2018 roku. W Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano charytatywny koncert Moc Muzyki Fest, w czasie którego… » więcej 2021-02-11, godz. 15:30, RTT - artykuły 112 świętuje. Dyspozytorzy na brak pracy nie narzekają Operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego dziennie przyjmuje nawet 200 zgłoszeń. To od jego poświęcenia, opanowania i odpowiedniego poprowadzenia rozmowy ze zgłaszającym często zależy ludzkie życie. Dziś (11.02) obchodzimy Europejski… » więcej 2021-02-10, godz. 17:30, RTT - artykuły Te remonty to fuszerki [INTERWENCJA] Mieszkańcy bloku przy ul Bałuckiego 4 w Głubczycach skarżą się, że mimo niedawnego remontu stan techniczny obiektu pozostawia wiele do życzenia. Zgłaszają również sporo uwag do zarządcy, który ich zdaniem nie w pełni wywiązuje… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »