Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2020-12-21, 15:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Bez opłatka i bez makowca. Święta z dala od ojczyzny

[fot. Błażej Choroś]
[fot. Błażej Choroś]
Co kraj to obyczaj, a jak wyglądają polskie święta zagranicą? Bywa, o czym się państwo zaraz przekonają, że ich organizacja to prawdziwe wyzwanie.
Nie dość, że na drugim końcu świata, to jeszcze w czasie pandemii. Nasza radiowa globtroterka Agnieszka Pospiszyl namówiła na rozmowę Magdalenę Koszkę, która mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i ks. Mariusza Sokołowskiego, pracującego w polskiej parafii w Melbourne, w Australii.

W Australii, w przeciwieństwie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, kościoły sa otwarte. Tam sytuacja związana z wirusem jest bardzo dobra i obostrzenia są minimalne. Bez większego problemu można też kupić choinkę… Te, które są dostępne w Dubaju, są przywiezione z Europy i w tym roku za ok. 1,5-metrowe drzewo trzeba zapłacić 2500 dirhamów, czyli 2470 złotych.
 
Bez opłatka i bez makowca. Święta z dala od ojczyzny [autor: Agnieszka Pospiszyl]

Zobacz także

2021-02-02, godz. 16:00, RTT - artykuły Inwestycje w szpitalu powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu Zakończył się remont dwóch sal operacyjnych i sali wybudzeniowej w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Powstał także łącznik, pomiędzy tą częścią szpitala a oddziałem zakaźnym. Jutro (3.02) w planie jest przeprowadzenie pierwszych… » więcej 2021-02-02, godz. 16:00, RTT - artykuły Klub Seniora w Popielowie. Kosztował prawie 200 tys. złotych Jest nowoczesny i przede wszystkim dostosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. W gminie Popielów powstał pierwszy klub seniora. Ośrodek mieści się w Samorządowym Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie. Inwestycja… » więcej 2021-02-02, godz. 16:00, RTT - artykuły Opole - Malinka potrzebuje nowej szkoły podstawowej Coraz więcej bloków, domów i mieszkańców. Dzielnica Malinka w Opolu rozrasta się w błyskawicznym tempie. Sklepy są, będzie przedszkole, są też przychodnie i siłownie. Wydaje się, że jest wszystko, a jednak czegoś brakuje. Dzielnica… » więcej 2021-02-01, godz. 16:00, RTT - artykuły Luzowanie obostrzeń sanitarnych w galeriach handlowych. Zniknęły godziny dla seniorów Od dziś (1.02) w reżimie sanitarnym ponownie otwarte zostały wszystkie sklepy w centrach handlowych, a dla zwiedzających udostępniono galerie sztuki i muzea. Zniesiono także godziny dla seniorów. Dzieci klas 1-3 uczą się stacjonarnie… » więcej 2021-02-01, godz. 16:00, RTT - artykuły Strzelce Opolskie: handlowali danymi wrażliwymi, aby dorobić na ubezpieczeniach Były policjant i dwóch wychowawców z ośrodka dla trudnej młodzieży zostało skazanych za udostępnianie i wykorzystywanie danych ofiar wypadków. Proceder trwał dwa lata. Poszkodowanych jest 2 tysiące osób, których dane udostępniono… » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »