Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2020-12-18, 14:32 Autor: Marzena Śmierciak

Rusza budowa obwodnicy Olesna. Będzie gotowa za 2 lata

Podpisanie ZRiD dla obwodnicy Olesna [fot. Marcin Boczek]
Podpisanie ZRiD dla obwodnicy Olesna [fot. Marcin Boczek]
Rozpoczyna się budowa obwodnicy Olesna. Według planu ta 25-kilometrowa droga ominie Olesno od strony północno-wschodniej. Po raz pierwszy pojedziemy nią pod koniec 2022 roku. Jej celem jest wyprowadzenie ruchu z centrum miasta i poprawa komunikacji północnej części Opolszczyzny z Wybrzeżem.
Obwodnica będzie miała po dwa pasy w każda stronę. Rozpocznie się w miejscowości Ciarka przy DK11, ominie Olesno i połączy się drogą wojewódzką 487 na wysokości Radłowa, ostatecznie swój bieg zakończy na granicy z województwem śląskim.

Dzisiaj w opolskim urzędzie wojewódzkim podpisano Zgodę na Realizacje Inwestycji Drogowej. Na miejscu był nasz reporter Piotr Wójtowicz.
Posłuchaj

Zobacz także

2021-02-02, godz. 16:00, RTT - artykuły Klub Seniora w Popielowie. Kosztował prawie 200 tys. złotych Jest nowoczesny i przede wszystkim dostosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. W gminie Popielów powstał pierwszy klub seniora. Ośrodek mieści się w Samorządowym Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie. Inwestycja… » więcej 2021-02-02, godz. 16:00, RTT - artykuły Opole - Malinka potrzebuje nowej szkoły podstawowej Coraz więcej bloków, domów i mieszkańców. Dzielnica Malinka w Opolu rozrasta się w błyskawicznym tempie. Sklepy są, będzie przedszkole, są też przychodnie i siłownie. Wydaje się, że jest wszystko, a jednak czegoś brakuje. Dzielnica… » więcej 2021-02-01, godz. 16:00, RTT - artykuły Luzowanie obostrzeń sanitarnych w galeriach handlowych. Zniknęły godziny dla seniorów Od dziś (1.02) w reżimie sanitarnym ponownie otwarte zostały wszystkie sklepy w centrach handlowych, a dla zwiedzających udostępniono galerie sztuki i muzea. Zniesiono także godziny dla seniorów. Dzieci klas 1-3 uczą się stacjonarnie… » więcej 2021-02-01, godz. 16:00, RTT - artykuły Strzelce Opolskie: handlowali danymi wrażliwymi, aby dorobić na ubezpieczeniach Były policjant i dwóch wychowawców z ośrodka dla trudnej młodzieży zostało skazanych za udostępnianie i wykorzystywanie danych ofiar wypadków. Proceder trwał dwa lata. Poszkodowanych jest 2 tysiące osób, których dane udostępniono… » więcej 2021-01-29, godz. 16:05, RTT - artykuły Opole Wschodnie - kolejny etap prac. Betonowanie konstrukcji tunelu Dzisiaj (29.01) z samego rana rozpoczęto kolejny etap w rejonie budowanego centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »