Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2020-12-15, 14:15 Autor: Marzena Śmierciak

Jabłkomat stanął w Grudyni Wielkiej. Owoce można tam nabyć o każdej porze dnia i nocy

Jabłkomat przy Sadach Lech w Grudyni Wielkiej [fot. A. Pospiszyl]
Jabłkomat przy Sadach Lech w Grudyni Wielkiej [fot. A. Pospiszyl]
Marta i Arkadiusz Lechoszest to sadownicy z Grudyni Wielkiej. Od lat produkują i sprzedają jabłka. Od niedawna, owoce ich pracy można kupić w jabłkomacie. Nietypowe urządzenie stanęło przy wjeździe na ich posesję.
Klienci pojawiają się w ciagu dnia, jak i w środku nocy. Przyjeżdżają po jabłka, ale też po to, żeby wypróbować nowe urządzenie.

Czy da się w ten sposób kupić worek jabłek? Czy to skomplikowana operacja? To sprawdzała na miejscu nasza reporterka Agnieszka Pospiszyl.
Posłuchaj

Zobacz także

2021-01-22, godz. 07:00, RTT - artykuły Mieszkańcy gminy Ozimek spieszą z pomocą osieroconym dzieciom. W akcję może włączyć się każdy Poruszenie i mobilizacja w Ozimku. Trwa zbiórka rzeczy i pieniędzy dla dzieci Katarzyny Konieczko-Pałgan z Ozimka. 36-letnia kobieta zmarła w nocy z niedzieli (17.01) na poniedziałek najprawdopodobniej w wyniku zatrucia tlenkiem węg… » więcej 2021-01-21, godz. 21:00, RTT - artykuły Arcybiskup Alfons Nossol z nagrodą Polskiej Rady Ekumenicznej Arcybiskup Alfons Nossol został odznaczony ustanowioną w ubiegłym roku nagrodą Polskiej Rady Ekumenicznej. Zgodnie z regulaminem „przyznawana jest osobom fizycznym oraz prawnym i innym podmiotom, w kraju i za granicą, szczególnie zasłużonym… » więcej 2021-01-21, godz. 17:30, RTT - artykuły Dziś święto wszystkich babć, jutro dziadków. W czasie pandemii jednak dzieci składają im życzenia na odległość Kochają, przytulają i rozpieszczają, a najmłodsi nie wyobrażają sobie życie bez nich. Dziś (21.01) swoje święto mają babcie, a jutro - dziadkowie. » więcej 2021-01-21, godz. 14:33, RTT - artykuły Smog w natarciu i to w czasie pandemii koronawirusa. Tymczasem wciąż spalamy w "kopciuchach" byle co Mózg, serce, układ oddechowy, krwionośny, a nawet rozrodczy. Cały nasz organizm narażony jest na negatywny wpływ złego stanu powietrza. Choć wczoraj i dzisiaj punkty pomiarowe pokazują, że jakość tego, czym oddychamy jest już… » więcej 2021-01-20, godz. 19:45, RTT - artykuły "Grosz oszczędzony może urosnąć w miliony". A te drobne można rozmienić w specjalnym automacie w NBP w Opolu 'Grosz do grosza, a będzie kokosza'. W opolskim oddziale Narodowego Banku Polskiego stanęła maszyna, która przyjmuje polskie monety od najmniejszego nominału. » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »