Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2020-12-10, 15:30 Autor: Cezary Puzyna

Rozpoczął się proces przywracania normalnej działalności szpitali na Opolszczyźnie

Beata Cyganiuk i Adrian Czubak [fot. Łukasz Fura]
Beata Cyganiuk i Adrian Czubak [fot. Łukasz Fura]
Na konferencji prasowej wojewoda Adrian Czubak mówił o sześciu etapach "odmrażania" szpitali, a doprecyzował dwa pierwsze, które - według scenariusza na dziś - potrwają około miesiąca.
W konferencji wzięła też udział Beata Cyganiuk, zastępca dyrektora Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Ona skupiła się na przygotowaniu do szczepień.
Odmrażanie szpitali

Zobacz także

2021-01-20, godz. 08:00, RTT - artykuły Wspierają, kształcą, rehabilitują i aktywizują osoby z niepełnosprawnościami. Mija 30 lat od założenia fundacji DOM z Opola Od 30 lat pomagają w rehabilitacji dzieci i dorosłych z porażeniem mózgowym. Fundacja DOM założona przez małżeństwo Teresy i Kazimierza Jednorogów z Opola świętuje jubileusz. Początkowo organizacja miała być wsparciem dla około… » więcej 2021-01-19, godz. 19:30, RTT - artykuły Grunt to profilaktyka i wczesne wykrycie zagrożenia. Trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy Tylko profilaktyka, badanie i wizyty u lekarza mogą uchronić kobiety po 25. roku życia przed zachorowaniem na jeden z najczęstszych nowotworów. Mowa o raku szyjki macicy. Co roku wykrywany jest u około 3000 kobiet, a 1700 z nich umiera… » więcej 2021-01-19, godz. 14:48, RTT - artykuły Szczepienia przeciw SARS-CoV-2 w DPS-ach. Jak przebiega akcja w regionie? W Domach Pomocy Społecznej rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 pensjonariuszy i personelu palcówek. Z pierwszej dawki szczepionki dziś skorzystali m.in. mieszkańcy DPS-u w Kluczborku. » więcej 2021-01-19, godz. 09:55, RTT - artykuły Ferie zimowe się skończyły, biała, mroźna zima - nie. Podsumowanie ostatnich zimowych dwóch tygodni Tegoroczne ferie zimowe inne niż zwykle. Nie było wyjazdów, kolonii i obozów. Większość zajęć dla dzieci, które miały ograniczone możliwości wyjazdów była organizowana w formie półkolonii i z zachowaniem reżimów sanitarnych… » więcej 2021-01-18, godz. 20:00, RTT - artykuły Okres grzewczy w pełni, rosną statystyki straży pożarnej związane z pożarami 5-osobowa rodzina z miejscowości Okopy w gminie Łambinowice pozostaje bez dachu nad głową po tym, gdy w sobotę (16.01) zapalił się ich dom. Nikomu z mieszkańców nic się nie stało, jednak rodzina rozpoczęła szacowanie strat finansowych… » więcej
10111213141516
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »