Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-11-06, 08:16 Autor: Agnieszka Stefaniak

Chryzantemy dla opolskich gmin

W ramach akcji na terenie gminy Komprachcice rozdano ponad 6,5 tysiąca chryzantem [fot. Mariusz Chałupnik]
W ramach akcji na terenie gminy Komprachcice rozdano ponad 6,5 tysiąca chryzantem [fot. Mariusz Chałupnik]
Przede wszystkim na cmentarze, na groby najbliższych, ale również do domów, ogrodów, czy też w miejsca ważne dla wszystkich mieszkańców. Dokładnie 6.600 chryzantem rozdano w gminie Komprachcice.
W każdym sołectwie co pół godziny ustawiano regały z doniczkami, a zainteresowanie było na tyle duże, że kwiaty znikały średnio w niecały kwadrans. Akcja miała na celu pomoc przedsiębiorcom, którzy ponieśli straty z tytułu zamknięcia cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych.

Przypomnijmy, że rząd postanowił zrekompensować straty przedsiębiorcom za poniesione straty poprzez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ale dał kilka warunków. Jednym z nich było wskazanie miejsca ich składowania. I stąd też inicjatywa gminy Komprachcice, która zgłosiła się jako odbiorca chryzantem.
Chryzantemy dla opolskich gmin [autor: Mariusz Chałupnik]

Zobacz także

2020-12-23, godz. 14:30, RTT - artykuły Radny wojewódzki Robert Węgrzyn choruje na COVID-19. Dlaczego wtorkowa sesja sejmiku odbyła się stacjonarnie? Robert Węgrzyn zakażony koronawirusem. Radny województwa opolskiego potwierdził Radiu Opole, że jest chory na COVID-19. W połowie wczorajszych obrad sejmiku województwa radny nagle zasłabł, na miejsce wezwano karetkę. Dzisiaj sam… » więcej 2020-12-23, godz. 07:25, RTT - artykuły Budżet stagnacji czy przetrwania? Plan finansowy samorządu województwa przyjęty Radni województwa opolskiego przyjęli projekt budżetu województwa opolskiego na przyszły rok. » więcej 2020-12-22, godz. 15:00, RTT - artykuły Smacznie i po polsku. Czy polskie święta są smaczne dla obcokrajowców? Barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami czy może kutia? Ciekawe, które z tych potrwa wigilijnych najbardziej smakują obcokrajowcom w Polsce. » więcej 2020-12-22, godz. 07:03, RTT - artykuły 27 grudnia pierwszy pacjent. Szpital tymczasowy w CWK przygotowany Szpital tymczasowy w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu jest już gotowy na przyjmowanie pierwszych pacjentów, ci w nowej placówce będą mogli pojawić się już w niedzielę 27 grudnia. » więcej 2020-12-21, godz. 15:00, RTT - artykuły Bez opłatka i bez makowca. Święta z dala od ojczyzny Co kraj to obyczaj, a jak wyglądają polskie święta zagranicą? Bywa, o czym się państwo zaraz przekonają, że ich organizacja to prawdziwe wyzwanie. » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »