Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-11-06, 08:16 Autor: Agnieszka Stefaniak

Chryzantemy dla opolskich gmin

W ramach akcji na terenie gminy Komprachcice rozdano ponad 6,5 tysiąca chryzantem [fot. Mariusz Chałupnik]
W ramach akcji na terenie gminy Komprachcice rozdano ponad 6,5 tysiąca chryzantem [fot. Mariusz Chałupnik]
Przede wszystkim na cmentarze, na groby najbliższych, ale również do domów, ogrodów, czy też w miejsca ważne dla wszystkich mieszkańców. Dokładnie 6.600 chryzantem rozdano w gminie Komprachcice.
W każdym sołectwie co pół godziny ustawiano regały z doniczkami, a zainteresowanie było na tyle duże, że kwiaty znikały średnio w niecały kwadrans. Akcja miała na celu pomoc przedsiębiorcom, którzy ponieśli straty z tytułu zamknięcia cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych.

Przypomnijmy, że rząd postanowił zrekompensować straty przedsiębiorcom za poniesione straty poprzez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ale dał kilka warunków. Jednym z nich było wskazanie miejsca ich składowania. I stąd też inicjatywa gminy Komprachcice, która zgłosiła się jako odbiorca chryzantem.
Chryzantemy dla opolskich gmin [autor: Mariusz Chałupnik]

Zobacz także

2021-01-11, godz. 15:50, RTT - artykuły Gdzie praca wre, konieczne zmiany. Nowa organizacja ruchu przy 1 Maja w Opolu Uwaga kierowcy. Od godziny 12.00 zmieniła się organizacja ruchu w rejonie budowanego centrum przesiadkowego Opole Główne, na ulicy 1 Maja. Zmiany obowiązują na odcinku od ulicy Kołłątaja do ulicy Reymonta. Ten fragment drogi jest… » więcej 2021-01-11, godz. 15:30, RTT - artykuły Nauczyciele w kolejce do testów. Ruszyła akcja badań Ruszyły masowe testy na obecność koronawirusa dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych oraz pracowników administracyjnych. Na Opolszczyźnie przygotowano 32 czasowe i jeden stały punkty wymazowe, dedykowane… » więcej 2021-01-08, godz. 16:00, RTT - artykuły Od dziś skierowania na konsultację medyczną lub badanie są wystawiane tylko w formie elektronicznej Od dziś skierowania na konsultację medyczną lub badanie są wystawiane tylko w formie elektronicznej. To kolejny etap cyfryzacji służby zdrowia po e-zwolnieniach i e-receptach. Jak to działa? Lekarz wprowadzi dane pacjenta do systemu… » więcej 2021-01-08, godz. 16:00, RTT - artykuły Zbiornik w Raciborzu powinien wcześniej piętrzyć wodę - apelują samorządowcy z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Zbiornik w Raciborzu będzie przejmował wodę z Odry przy mniejszych przepływach. W Ministerstwie Infrastruktury trwają pracę, żeby nie powtórzyła się sytuacja z września ubiegłego roku, gdy zalaniem zagrożony był szpital covidowy… » więcej 2021-01-07, godz. 16:00, RTT - artykuły Po wypadku w szybie windy na osiedlu AK spółdzielnia wstrzymała remont dźwigów Po tragicznym wypadku w bloku na osiedlu Armii Krajowej Spółdzielnia Mieszkaniowa w Opolu wstrzymała dalsze prace związane z wymianą wind. Ich rozpoczęcie nastąpi dopiero po zakończeniu śledztwa, prowadzonego przez policję i inspekcję… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »