Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-11-02, 17:16 Autor: Marzena Śmierciak

Bartłomiej Przedwojewski z Głuchołaz najlepszym biegaczem górskim na świecie

Bartłomiej Przedwojewski triumfatorem Golden Trail Championship [fot. Jordi Saragossa]
Bartłomiej Przedwojewski triumfatorem Golden Trail Championship [fot. Jordi Saragossa]
Bartłomiej Przedwojewski [facebook.com/BartlomiejPrzedwojewskiFanPage]
Bartłomiej Przedwojewski [facebook.com/BartlomiejPrzedwojewskiFanPage]
Pochodzący z Głuchołaz Bartłomiej Przedwojewski, w przenośni, ale i dosłownie, osiągnął szczyt. Opolanin, który obecnie mieszka we Wrocławiu, zwyciężył w Golden Trail Championship, czyli najbardziej prestiżowe zawody świata w biegach górskich.
Głuchołazianin wygrał 5-dniową imprezę, która odbywała się na Azorach. Bartłomiej Przedwojewski, który na co dzień jest zawodowym strażakiem, okazał się najszybszy na trasie, która łącznie liczyła 113 kilometrów, a jej wzniesienia według oficjalnych statystyk wyniosły ponad 6 tysięcy metrów.

Ze świeżo upieczonym mistrzem, który jeszcze przebywa na Azorach rozmawiał Mariusz Chałupnik.
Posłuchaj rozmowy

Zobacz także

2020-12-22, godz. 07:03, RTT - artykuły 27 grudnia pierwszy pacjent. Szpital tymczasowy w CWK przygotowany Szpital tymczasowy w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu jest już gotowy na przyjmowanie pierwszych pacjentów, ci w nowej placówce będą mogli pojawić się już w niedzielę 27 grudnia. » więcej 2020-12-21, godz. 15:00, RTT - artykuły Bez opłatka i bez makowca. Święta z dala od ojczyzny Co kraj to obyczaj, a jak wyglądają polskie święta zagranicą? Bywa, o czym się państwo zaraz przekonają, że ich organizacja to prawdziwe wyzwanie. » więcej 2020-12-21, godz. 14:45, RTT - artykuły Przygotowania do szczepień. Termin deklaracji przesunięty Pierwotnie czas był do dzisiaj, ale Ministerstwo Zdrowia o tydzień, do 28 grudnia przedłużyło termin przyjmowania zgłoszeń personelu medycznego i niemedycznego do szczepień na koronawirusa. » więcej 2020-12-18, godz. 21:15, RTT - artykuły Szopka bożonarodzeniowa w opolskich Szczepanowicach w budowie. Jak będzie wyglądać w czasach pandemii? Pandemia ich nie zatrzymała. Grupa parafian w opolskich Szczepanowicach po raz 22. buduje największą szopkę bożonarodzeniową w regionie przy kościele św. Józefa. » więcej 2020-12-18, godz. 14:32, RTT - artykuły Rusza budowa obwodnicy Olesna. Będzie gotowa za 2 lata Rozpoczyna się budowa obwodnicy Olesna. Według planu ta 25-kilometrowa droga ominie Olesno od strony północno-wschodniej. Po raz pierwszy pojedziemy nią pod koniec 2022 roku. Jej celem jest wyprowadzenie ruchu z centrum miasta i poprawa… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »