Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-10-30, 15:18 Autor: Marzena Śmierciak

Przygotowania do obchodów Wszystkich Świętych w czasie pandemii

Cmentarz na Półwsi w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Cmentarz na Półwsi w Opolu [fot. Witold Wośtak]
[fot. Mariusz Materlik]
[fot. Mariusz Materlik]
Przez cały tydzień było widać wzmożony ruch na cmentarzach przed dniem Wszystkich Świętych. Przykładem jest nekropolia w Opolu-Półwsi.
W związku z rozwijającą się epidemią do rozplanowania i rozłożenia w czasie wizyt na cmentarzach zachęcają nie tylko wirusolodzy, ale też księża. Nasz reporter Witold Wośtak rozmawiał o przygotowaniach do Wszystkich Świętych z osobami spotkanymi na cmentarzu i ze sprzedawcami kwiatów oraz zniczów.

Przypominamy i podkreślamy, na cmentarzach również obowiązuje zasada DDM, czyli dystans, dezynfekcja, maseczka.
Posłuchaj

Zobacz także

2020-12-03, godz. 15:00, RTT - artykuły Smog "zatruwa życie" mieszkańcom woj. opolskiego Sezon grzewczy ruszył na dobre i od razu pogorszyła się jakość powietrza w regionie. Smog jest i będzie, dopóki mieszkańcy nadal będą używać nieekologicznych źródeł ogrzewania, a przemysł nie zmniejszy emisji niebezpiecznych… » więcej 2020-12-03, godz. 15:00, RTT - artykuły Zima: bezdomni potrzebują naszej pomocy Według nieoficjalnych statystyk w samym Opolu jest ich nieco ponad 40. Mowa o bezdomnych. Dla nich zaczął się najtrudniejszy czas roku, czyli zima. Wraz z malejącą temperaturą, rośnie zapotrzebowanie na pomoc, nie tylko dla bezdomnych… » więcej 2020-12-03, godz. 06:56, RTT - artykuły Odmrożona nauka praktyczna w szkołach sportowych i zawodowych Zdecydowana większość szkół z powodu pandemii kornawirusa jest zamknięta, nauka odbywa się on-line, ale od kilku dni na zajęcia mogą uczęszczać uczniowie szkół sportowych oraz tych, w których prowadzone jest kształcenie zawodowe… » więcej 2020-12-02, godz. 15:00, RTT - artykuły Będzie rozbudowa polderu Żelazna. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców Opola Ruszy długo oczekiwana przebudowa polderu Żelazna koło Opola. Obiekt przeciwpowodziowy ma chronić między innymi strefę ekonomiczną i mieszkańców północnej części Opola. Dzisiaj (02.12) w urzędzie wojewódzkim został podpisana… » więcej 2020-12-02, godz. 08:38, RTT - artykuły Elektryczne autobusy wyjechały na ulice Nysy Od wczoraj (01.12) po nyskim śródmieściu kursuje nowa linia autobusowa oznaczona literą E. Obsługujące ją dwa pojazdy posiadają napęd elektryczny i przez najbliższe 6 lat nie będzie trzeba kupować w nich biletów. Ich pojawienie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »