Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-10-27, 09:15 Autor: Marzena Śmierciak

Bulwary nadodrzańskie w Opolu po przejściu wysokiej wody. Ruszają porządki

Tereny Parku Nadodrzańskiego i wałów po wylanej wodzie [fot.M.Matuszkiewicz]
Tereny Parku Nadodrzańskiego i wałów po wylanej wodzie [fot.M.Matuszkiewicz]
Tereny Parku Nadodrzańskiego i wałów po wylanej wodzie [fot.M.Matuszkiewicz]
Tereny Parku Nadodrzańskiego i wałów po wylanej wodzie [fot.M.Matuszkiewicz]
Zniszczona trawa, nawierzchnia, błoto na chodniku i konary drzew przy brzegach - tak wygląda Park Nadodrzański w Opolu po przejściu fali powodziowej.
Za posprzątanie wałów wzdłuż Odry odpowiedzialne są Wody Polskiej, a za tereny w parku -władze miasta. Sami mieszkańcy również alarmują do służb o przywrócenie terenów do dawnego stanu. Pytanie jak i kiedy zostanie to naprawione ?

Przypomnijmy, że w czwartek (15.10) stan Odry na wodowskazie w Opolu - Groszowicach wynosił 549 centymetrów. W tym dniu wojewoda ogłosił też dla części regionu, w tym Opola alarm przeciwpowodziowy. 6 dni temu alert został odwołany.

Po fali, jak przeszła przez Opole, zalane zostały bulwary Karola Musiało i część Parku Nadodrzańskiego.
Posłuchaj relacji reporterki Moniki Matuszkiewicz

Zobacz także

2020-12-02, godz. 08:38, RTT - artykuły Elektryczne autobusy wyjechały na ulice Nysy Od wczoraj (01.12) po nyskim śródmieściu kursuje nowa linia autobusowa oznaczona literą E. Obsługujące ją dwa pojazdy posiadają napęd elektryczny i przez najbliższe 6 lat nie będzie trzeba kupować w nich biletów. Ich pojawienie… » więcej 2020-12-01, godz. 15:00, RTT - artykuły MZD zmienia organizację ruchu przy centrum przesiadkowym Opole Wschodnie Trudne tygodnie, a nawet miesiące przed mieszkańcami Opola. Miejski Zarząd Dróg zmienia organizację ruchu w rejonie budowanego centrum przesiadkowego przy dworcu Opole Wschodnie. Fragment dwupasmówki między Oleską a Ozimską zostanie… » więcej 2020-11-30, godz. 15:00, RTT - artykuły Szpital tymczasowy w CWK w Opolu prawie gotowy. Trwa kompletowanie sprzętu i kadry Zakończyło się przekształcanie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu w szpital tymczasowy. Wojewoda opolski przekazał dzisiaj (30.11) oficjalnie obiekt władzom Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. To właśnie ta placówka będzie… » więcej 2020-11-30, godz. 15:00, RTT - artykuły Powszechny Spis Rolny. Dzisiaj ostatni dzień na przekazanie informacji do GUS-u Kończy się Powszechny Spis Rolny 2020. Udział jest obowiązkowy, a rolnicy do dzisiaj (30.11) są zobowiązani wypełnić formularz. Można to zrobić samodzielnie w internecie lub dzwoniąc pod numer infolinii statystycznej. W województwie… » więcej 2020-11-27, godz. 19:30, RTT - artykuły Kolejny miesiąc w pandemii koronawirusa. "Fala jesienna zdecydowanie cięższa" Lekarze ze szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu od 16 marca są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Jako pierwsi w regionie musieli natychmiast przystosować się do nowej rzeczywistości i nabywać kolejne umiejętności… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »