Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-10-13, 14:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

Ratownicy świętują... w pracy!

Karetka [fot. Witold Wośtak]
Karetka [fot. Witold Wośtak]
Skuteczna praca pod ogromną presją, odpowiednia decyzja, gdy decydują minuty, a ważą się losy ludzkiego życia. W dodatku od ponad pół roku działają w obliczu pandemii koronawirusa. 13 października obchodzimy w kraju Dzień Ratownictwa Medycznego.
Z tej okazji do Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Opolu, z mikrofonem wybrał się nasz reporter Mariusz Chałupnik, który pytał Jarosława Kostyłę, zastępcę dyrektora do spraw medycznych, o kondycję ratowników w regionie oraz o ich potrzeby.

Dodajmy, że obecnie w regionie ratownicy medyczni podejmują blisko 200 interwencji na dobę.
Ratownicy świętują... w pracy! [autor: Mariusz Chałupnik]

Zobacz także

2020-11-05, godz. 14:45, RTT - artykuły Przygotowanie do nauczania zdalnego w klasach I - III Od poniedziałku uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych przejdą na nauczanie zdalne. W placówkach na Opolszczyźnie trwa sprawdzanie systemów, planowanie internetowych konsultacji z rodzicami i wyposażanie uczniów w komputery. » więcej 2020-11-05, godz. 14:30, RTT - artykuły NFZ kontroluje opolskie przychodnie Od kilku miesięcy przychodnie zmieniły zasady przyjmowania pacjentów. Nie można już bezpośrednio przyjść do rejestracji i zapisać się do lekarza. » więcej 2020-11-04, godz. 15:00, RTT - artykuły W CWK w Opolu powstaje szpital tymczasowy. Dla chorych na COVID-19 przygotowano 150 łóżek W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu powstaje szpital tymczasowy. Przygotowanych zostanie 150 łózek, w tym 38 na OIOM-e. Placówka rozpocznie działalność pod koniec miesiąca. Wojewoda opolski poinformował dzisiaj (4.11), że… » więcej 2020-11-04, godz. 15:00, RTT - artykuły Koronawirus w DPS w Prudniku. Placówka odcięta od świata Zakażenie koronawirusem wykryto podczas rutynowych, okresowych testów u pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Prudniku. Obiekt został odizolowany od świata zewnętrznego. 10-dniowej izolacji poddanych zostało także 15 jej pracowników… » więcej 2020-11-03, godz. 19:45, RTT - artykuły Militarne wsparcie w walce z koronawiursem Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z jednostki w Brzegu pomagają w przyszpitalnym namiocie przed Szpitalnym Odziałem Ratunkowym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Tam odbywa się tzw. triaż, czyli selekcja pacjentów zgłaszających… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***