Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-08-11, 15:00 Autor: Bogusław Kalisz

Matury 2020: MEN informuje, że co czwarty maturzysta nie zdał egzaminu dojrzałości

Matura w reżimie sanitarnym [fot. Katarzyna Doros]
Matura w reżimie sanitarnym [fot. Katarzyna Doros]
Co czwarty absolwent szkół ponadgimnazjalnych nie zdał w tym roku matury - informuje resort edukacji. Szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej podał, że 17 procent abiturientów ma szansę na przystąpienie do matury poprawkowej, bo nie zdało tylko jednego przedmiotu. Prawie 9 procent maturzystów nie zdało egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu, a więc nie mają prawa do poprawy.
Na Opolszczyźnie 73% maturzystów może cieszyć się ze zdanego egzaminu dojrzałości, to jednak o 7 punktów procentowych niższy wynik niż w roku ubiegłym. Z kolei w porównaniu do 2019 roku mniej osób nie zdało i więcej może przystąpić do poprawki we wrześniu. W regionie osób, które nie zaliczyły egzaminu tylko z jednego przedmiotu mamy 18%. Ponownie większy odsetek zdawalności odnotowano w liceach. Największa różnica dotyczy matematyki. W technikach egzamin z tego przedmiotu zdało 72% piszących, w liceach 82%. Osoby, które nie zdały matury z jednego przedmiotu do 14 sierpnia mają czas na złożenie oświadczenia o przystąpieniu do poprawki we wrześniu.
Matura 2020 na Opolszczyźnie

Zobacz także

2020-09-18, godz. 16:00, RTT - artykuły Dzięki sadzonkom od leśników można mieć swoją sosnę, świerka, gruszę albo jarzębinę Trwa akcja #sadziMY. Dzięki sadzonkom od leśników można mieć swoją sosnę, świerka, gruszę albo jarzębinę. Leśnicy w całej Polsce, w tym na Opolszczyźnie rozdawali bezpłatnie sadzonki drzewek liściastych i iglastych. » więcej 2020-09-18, godz. 15:15, RTT - artykuły Powiat kluczborski w strefie czerwonej, głubczycki - w żółtej. Co to oznacza dla mieszkańców? Dwa opolskie powiaty znalazły się na nowej ministerialnej liście stref o wzmożonym rygorze epidemicznym. Powiat kluczborski znalazł się w czerwonej strefie, powiat głubczycki w żółtej. Od jutra (19.09) wprowadzone zostaną tam dodatkowe… » więcej 2020-09-17, godz. 15:45, RTT - artykuły Wojskowe Centrum Rekrutacji, czyli nowe zasady naboru do armii Możliwość aplikowania przez internet, skrócenie procesu rekrutacji o 140 dni i utworzenie Wojskowych Centrów Rekrutacji. Tak przedstawiają się nowe zasady naboru do służby przygotowawczej i czynnej służby wojskowej. » więcej 2020-09-17, godz. 15:15, RTT - artykuły Straż miejska w opolskich szkołach w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu To promocja transportu publicznego, ruchu pieszego i zachęcanie do korzystania z rowerów - trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Hasło kampanii to 'Zeroemisyjna mobilność dla każdego'. » więcej 2020-09-16, godz. 15:45, RTT - artykuły Policjanci z Opola odwiedzili... przyszłych kolegów z pracy Ponad 20 uczniów z klasy policyjnej Zespołu Szkół w Prószkowie co tydzień spotyka się z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Podczas zajęć policjanci przekazują im swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte na służbie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***