Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-08-10, 15:00 Autor: Bogusław Kalisz

Koronawirus nie zniknął. Nadal trzeba zakładać maseczki w sklepach, a nad jeziorami zachować dystans społeczny

Zdjęcie ilustracyjne [źródło: HubertPhotographer / pixabay.com]
Zdjęcie ilustracyjne [źródło: HubertPhotographer / pixabay.com]
Kolejne dni przynoszą setki nowych zarażeń koronawirusem w Polsce, a coraz więcej osób zapomina chociażby o noszeniu maseczek w sklepach. Do Radia Opole zgłosił się klient jednej z sieci handlowych, który spotkał się z dziwną sytuacją w kolejce do kasy. Młody mężczyzna bez maseczki miał wulgarnie zareagować na zwrócenie uwagi. Pracownica sklepu przyznała, że podpisała wewnętrzny regulamin, wedle którego nie może wyprosić ze sklepu klienta bez maseczki. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Opolu przeprowadzili 45 kontroli sklepów. Nałożono 3 mandaty, a 2 sprawy skierowano do sądu.
Upalny weekend przyciągnął nad wodę tłumy szukających ochłody. Plażowicze wypoczywający nad Jeziorem Nyskim niechętnie stosują się jednak do obostrzeń sanitarnych wprowadzonych w czasie epidemii koronawirusa. Zarządca obiektu wskazuje, że sytuacja chwilowo poprawia się w czasie kontroli ze strony policji, jednak ośrodek tak naprawdę nie ma zbyt dużych możliwości wpływania na zachowanie wypoczywających na plaży i oprócz odtwarzania komunikatów czy ograniczenia liczy miejsc na polu namiotowym, pozostaje jedynie liczyć na odpowiedzialność ze strony odwiedzających teren.
Reżim sanitarny nad Jeziorem Nyskim
Obowiązek noszenia maseczek w sklepach

Zobacz także

2020-09-18, godz. 16:00, RTT - artykuły Dzięki sadzonkom od leśników można mieć swoją sosnę, świerka, gruszę albo jarzębinę Trwa akcja #sadziMY. Dzięki sadzonkom od leśników można mieć swoją sosnę, świerka, gruszę albo jarzębinę. Leśnicy w całej Polsce, w tym na Opolszczyźnie rozdawali bezpłatnie sadzonki drzewek liściastych i iglastych. » więcej 2020-09-18, godz. 15:15, RTT - artykuły Powiat kluczborski w strefie czerwonej, głubczycki - w żółtej. Co to oznacza dla mieszkańców? Dwa opolskie powiaty znalazły się na nowej ministerialnej liście stref o wzmożonym rygorze epidemicznym. Powiat kluczborski znalazł się w czerwonej strefie, powiat głubczycki w żółtej. Od jutra (19.09) wprowadzone zostaną tam dodatkowe… » więcej 2020-09-17, godz. 15:45, RTT - artykuły Wojskowe Centrum Rekrutacji, czyli nowe zasady naboru do armii Możliwość aplikowania przez internet, skrócenie procesu rekrutacji o 140 dni i utworzenie Wojskowych Centrów Rekrutacji. Tak przedstawiają się nowe zasady naboru do służby przygotowawczej i czynnej służby wojskowej. » więcej 2020-09-17, godz. 15:15, RTT - artykuły Straż miejska w opolskich szkołach w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu To promocja transportu publicznego, ruchu pieszego i zachęcanie do korzystania z rowerów - trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Hasło kampanii to 'Zeroemisyjna mobilność dla każdego'. » więcej 2020-09-16, godz. 15:45, RTT - artykuły Policjanci z Opola odwiedzili... przyszłych kolegów z pracy Ponad 20 uczniów z klasy policyjnej Zespołu Szkół w Prószkowie co tydzień spotyka się z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Podczas zajęć policjanci przekazują im swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte na służbie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***