Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-07-11, 12:00 Autor: Marzena Śmierciak

Mają wartość historyczną, ale niszczeją. Postępuje degradacja hal fabrycznych byłego "Frotexu"

Efekty rozbiórki budynku byłego „Froteksu” [zdj. Starostwo w Prudniku]
Efekty rozbiórki budynku byłego „Froteksu” [zdj. Starostwo w Prudniku]
Wiele wskazuje na to, że trwa bezprawna rozbiórka zabytkowego obiektu po zakładach włókienniczych w Prudniku. Fabryczne hale byłego "Frotex-u" sprzedane przez syndyka różnym firmom zostały już ogołocone z najwartościowszych elementów, a teraz niektóre ulegają zawaleniu.
Niedawno doszło tam do pożaru. Bulwersująca okazała się rozbiórka jednego z budynków.

Ulegające systematycznej degradacji obiekty po byłym „Frotex” mają kilku właścicieli. Większość tych firm zarejestrowana jest w Warszawie. Problemy z dotarciem do nich mają m.in. służby konserwatorskie.  

Sprawą tą zainteresował się Jan Poniatyszyn.
Posłuchaj relacji

Zobacz także

2020-08-27, godz. 15:00, RTT - artykuły Przepis na jazzmana? Ruszyły egzaminy na PWSZ w Nysie Kilkudziesięciu młodych muzyków z całej Polski i zagranicy przyjechało do Nysy - bo marzą o studiach na wydziale jazzu i muzyki estradowej w tamtejszej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. » więcej 2020-08-26, godz. 15:00, RTT - artykuły Przepis na siłacza A teraz drogie panie - bo do damskiej części naszych słuchaczy zwracamy się szczególnie puszczamy wodze fantazji. patrzymy na męża, partnera i ... jak on by sobie poradził ze stukilogramowym ciężarem? » więcej 2020-08-25, godz. 15:00, RTT - artykuły Sentyment do kolei. Retro pociąg na trasach województwa Co nas ciągnie do kolei? Myślę, że to temat najmniej na doktorat. Dzieci uwielbiają ciuchcie, wagony. Gdy trzęsie, gdy słychać. Stąd też każdy kurs w stylu retro spotyka się z dużym zainteresowaniem pasażerów. » więcej 2020-08-21, godz. 15:15, RTT - artykuły Wraca sprawa byłego ośrodka rehabilitacji w Suchym Borze Jego sprzedaż i brak kontynuacji działalności leczniczej budziło wątpliwości i kontrowersje a władze województwa musiały się regularnie z tego tłumaczyć. Dzisiaj temat odświeżyli politycy Solidarnej Polski. » więcej 2020-08-20, godz. 15:15, RTT - artykuły Gwiazda Kozłówki na murawie. Dziewczyny z kietrzańskiego sołectwa wracają do gry Po 20 latach nieobecności na piłkarskich murawach postanowili wrócić do sportowej tradycji. Sołectwo Kozłówki w gminie Kietrz reaktywowało drużynę piłki nożnej kobiet. Za nimi już pierwszy trening i pierwszy turniej. » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***