Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-07-07, 18:30 Autor: Marzena Śmierciak

Opolanin Andrzej Kowalik w duecie w rekordowym tempie zdobył biegową Koronę Gór Polski

Zdobywanie odznaki Korona Gór Polski [fot. Małgorzata Pamuła]
Zdobywanie odznaki Korona Gór Polski [fot. Małgorzata Pamuła]
Zdobywcy Korony Gór [fot. arch.prywatne Andrzej Kowalik/fb]
Zdobywcy Korony Gór [fot. arch.prywatne Andrzej Kowalik/fb]
Korona Gór Polski to 28 najwyższych szczytów w pasmach górskich w kraju. Utramaratończyk Andrzej Kowalik z Opola w duecie z biegaczem Arturem Piechą z Rybnika postanowili pobić rekord w jak najszybszym zdobyciu wszystkich szczytów. I tak po 215 kilometrach biegu, trzech nocach bez snu i po niespełna dwóch tysiącach kilometrów jazdy samochodem zostali właśnie nowymi rekordzistami biegowej Korony Gór Polski.
Wszystkie szczyty w tym Rysy, Śnieżkę czy Biskupią Kopę zdobyli w 73 godziny i 23 minuty i tym samym pobili dotychczasowy rekord o ponad 2,5 godziny.

Z opolaninem Andrzejem Kowalikiem rozmawiała nasza reporterka Katarzyna Doros.
Posłuchaj

Zobacz także

2020-08-13, godz. 15:00, RTT - artykuły Kluczbork: jeden dom kultury w mieście wystarczy. Placówka starostwa do likwidacji W Kluczborku nie są potrzebne dwa domy kultury - tak ocenił minister edukacji i wydał zgodę na likwidację Młodzieżowego Domu Kultury. Instytucja prowadzona do tej pory przez tamtejsze starostwo zostanie połączona z miejskim Kluczborskim… » więcej 2020-08-12, godz. 15:00, RTT - artykuły Na polach "bocianie sejmiki". Czy to oznacza nadejście jesieni? Rozpoczęły się bocianie sejmiki, podczas których ptaki gromadzą się w duże, liczące nawet po 50 sztuk stada. Lada moment odlecą na zimę do cieplejszych krajów. Jako pierwsze odlecą dorosłe ptaki, które nie wyprowadziły w tym… » więcej 2020-08-11, godz. 15:00, RTT - artykuły W Opolu wystartowała charytatywna akcja Dobrobon Dobrobon to nowa inicjatywa pomocy żywnościowej i odzieżowej w Opolu. Korzystać z niej będą ludzie bezdomni, ubodzy oraz potrzebujący. Otrzymają specjalne talony, które będą mogli wymienić w sklepach partnerskich. Wykluczone będzie… » więcej 2020-08-11, godz. 15:00, RTT - artykuły Matury 2020: MEN informuje, że co czwarty maturzysta nie zdał egzaminu dojrzałości Co czwarty absolwent szkół ponadgimnazjalnych nie zdał w tym roku matury - informuje resort edukacji. Szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej podał, że 17 procent abiturientów ma szansę na przystąpienie do matury poprawkowej, bo nie… » więcej 2020-08-10, godz. 15:00, RTT - artykuły Koronawirus nie zniknął. Nadal trzeba zakładać maseczki w sklepach, a nad jeziorami zachować dystans społeczny Kolejne dni przynoszą setki nowych zarażeń koronawirusem w Polsce, a coraz więcej osób zapomina chociażby o noszeniu maseczek w sklepach. Do Radia Opole zgłosił się klient jednej z sieci handlowych, który spotkał się z dziwną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***