Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-01-28, 14:58 Autor: Agnieszka Stefaniak

Kilkanaście pomysłów na nyską wieżę ciśnień. Czy obiekt będzie zagospodarowany?

Forteczna wieża ciśnień w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Forteczna wieża ciśnień w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Nyskie fortyfikacje mają szansę skuteczniej przyciągać turystów. Władze gminy chcą, by dawne pruskie warownie stały się "produktem eksportowym" miasta. Aby tak jednak się stało, magistrat chce stworzyć centrum historii twierdzy Nysa, w którym rozpoczynałoby się poznawanie historii fortyfikacji.
Mniej więcej pół roku temu zakładano, że na ten cel miasto zagospodaruje nieużywaną wieżę ciśnień. Teraz jednak plany uległy zmianie. Jak przyszłość twierdzy widzi magistrat i czy rezygnacja z wcześniejszych pomysłów dotyczących wieży ciśnień oznacza, że w górującej nad fortyfikacjami budowli nadal będzie hulał wiatr? Między innymi o to pytał Daniel Klimczak.
Kilkanaście pomysłów na nyską wieżę ciśnień [autor: Daniel Klimczak]

Zobacz także

2020-02-24, godz. 15:15, RTT - artykuły Wzajemne oskarżenia i pytania. Dlaczego w starorzeczu w okolicach Drogoszowa padają ryby? Na początek temat padniętych ryb w powiecie nyskim. W ubiegłym roku informowaliśmy o masowym śnięciu w okolicach tamy w Piątkowicach, teraz podobny los spotyka ryby żyjące w starorzeczu w okolicach Drogoszowa. » więcej 2020-02-21, godz. 15:00, RTT - artykuły "Odbijanki" w krapkowickich przedszkolach Przedszkole jak zakład pracy? Trochę tak. W przedszkolach w gminie Krapkowice wprowadzono elektroniczny system rejestracji czasu pobytu dziecka w placówce. » więcej 2020-02-20, godz. 15:00, RTT - artykuły Reporterskie pączki Mariusza Chałupnika Pączki, faworki. To te słodkości zdominowały dziś nasze stoły. Z okazji Tłustego Czwartku od samego rana w cukierniach ustawiają się bardzo długie kolejki. Są jednak domy, gdzie nadal samemu przygotowuje się pączki. Do jednego z nich z mikrofonem… » więcej 2020-02-20, godz. 14:45, RTT - artykuły Grypa atakuje, pracowników służb komunalnych ze zdwojoną siłą. Efekt - to opóźnienia w odbiorze "wielkogabarytów" Od kilku dni pod wiatami śmietnikowymi i przed domami w Kędzierzynie-Koźlu zalegają góry śmieci. To głównie stare meble, opony i inne odpady wielkogabarytowe. Spółka Czysty Region miała je wywieźć, ale nie dała rady. » więcej 2020-02-19, godz. 16:00, RTT - artykuły W stronę internetu rzeczy Od systemu powiadamiania o zapełnionych kontenerach na śmieci, po zautomatyzowaną komunikację miejską, komputery kwantowe i sztuczną inteligencję. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »