Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-12-12, 17:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Ruszyło choinkowe szaleństwo

Wybór odpowiedniej choinki to jeden z najważniejszych przedświątecznych rytuałów [fot. Mariusz Chałupnik]
Wybór odpowiedniej choinki to jeden z najważniejszych przedświątecznych rytuałów [fot. Mariusz Chałupnik]
Teraz temat świąteczny. Jodła kaukaska, kalifornijska, veitschi, a może świerk srebrny, engelmana, czy kaukaski. Na dobre rozpoczyna się Polaków choinkowe szaleństwo.
Wedle tradycji drzewko, które stanie w naszym domu powinno być żywe i raczej większość z nas zdecyduje się na zakup takich właśnie choinek. Jakie drzewka wybieramy? Dlaczego właśnie żywe i dlaczego koniecznie trzeba je kupować w miejscach legalnych? O tym w materiale Mariusza Chałupnika.

Dodajmy, że za nielegalne wycięcie drzewka z lasu musimy liczyć się z mandatem karnym w wysokości do 500 złotych.
Ruszyło choinkowe szaleństwo [autor: Mariusz Chałupnik]

Zobacz także

2020-01-27, godz. 16:00, RTT - artykuły Czy powinniśmy bać się koronawirusa? Koronawirus zabił w Chinach 80 osób. Rośnie liczba zakażonych natomiast my dzisiaj pytamy czy w sytuacji otwartego ruchu turystycznego między Polską a Chinami i wymiany studentów nam również grozi niebezpieczeństwo. » więcej 2020-01-27, godz. 15:45, RTT - artykuły Był ofiarą hitlerowskiej machiny śmierci. Spotkanie z Grzegorzem Tomaszewskim W Oświęcimiu trwają uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz - Birkenau. W ceremonii bierz udział prezydent Andrzej Duda, delegacje ponad 50 krajów, z prezydentami, premierami i koronowanymi głowami. Ale najważniejszych gości jest… » więcej 2020-01-24, godz. 15:00, RTT - artykuły Chirurdzy z USK w Opolu w nowatorski sposób uratowali życie 54-letniemu pacjentowi Zespół specjalistów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu przeprowadził nowatorską operację wstawienia bypassu łączącego aortę z tętnicą krezkową górną u 54-letniego pacjenta z ostrą niedokrwistością jelit. Tętnice krezkowe - górna… » więcej 2020-01-24, godz. 15:00, RTT - artykuły Ferie 2020. Atrakcyjna oferta dla dzieci i młodzieży w Opolu Przebojowe ferie w Opolu - pod takim hasłem władze miasta proponują wypoczynek dla dzieci i młodzieży, które nie wyjadą na zimowiska i pozostaną w Opolu. Ofertę przygotowało 8 instytucji, większość zajęć jest bezpłatna pod warunkiem, że rodzice… » więcej 2020-01-23, godz. 15:00, RTT - artykuły Opolskie szkolnictwo na wysokim poziomie Podziękowania, rozmowy, wręczenie dyplomów i upominków. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski spotkał się z przedstawicielami szkół najwyżej sklasyfikowanych w ostatnim Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników tygodnika 'Perspektywy'. Przypomnijmy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »