Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-12-06, 16:30 Autor: Cezary Puzyna

Świąteczne "szaleństwo" pana Henryka. Iluminacja będzie jeszcze piękniejsza

Oświetlone podwórko w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Oświetlone podwórko w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Henryk Jaschik z żoną [fot. A. Pospiszyl]
Henryk Jaschik z żoną [fot. A. Pospiszyl]
Ponad 40 tysięcy lampek, pół kilometra kabli i wiele dni precyzyjnej pracy. I tak od kilkunastu lat. Henryk Jaschik z Krapkowic nie zawodzi i znowu przygotowuje świąteczną iluminację.
Henryk Jaschik jest w gronie tych osób, które gdy nadchodzi sezon świąteczny, wiesza przed domem lampki. Ale od sąsiadów różni go to, że wiesza je nie tylko na choinkach i w oknie. Na posesji państwa Jaschików co roku można podziwiać niesamowite kompozycje ze światełek.
Iluminacja pana Henryka

Zobacz także

2020-02-10, godz. 15:00, RTT - artykuły Ferie 2020: małe morsy na kamionce Bolko w Opolu Na Opolszczyźnie rozpoczęły się ferie. Dla dzieci i młodzieży, które nie wyjadą na zimowy wypoczynek, praktycznie wszystkie miejskie instytucje przygotowały ciekawą ofertę. Ale wszystkich przebił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu… » więcej 2020-02-10, godz. 09:45, RTT - artykuły "Stres jest, ktoś może zmienić krok i wszyscy popełnią błąd. Ta przysięga jest dla mnie wkroczeniem w żołnierskie życie" 48 elewów służby przygotowawczej złożyło wojskową przysięgę na sztandar 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. Chętni do służby zostali wcieleni 7 stycznia. Przez miesiąc ciężko ćwiczyli i poznawali podstawy żołnierskiego rzemiosła, żeby na swojej… » więcej 2020-02-07, godz. 15:10, RTT - artykuły Gwardia Opole jedzie na podbój Europy W niedzielę (09.02) wyjazdowym spotkaniem z niemieckim Melsungen rywalizację w pucharze EHF rozpoczną szczypiorniści Gwardii Opole. To wydarzenie historyczne, ponieważ piłkarze ręczni z Opola jeszcze nigdy nie rywalizowali na poziomie grupowym… » więcej 2020-02-07, godz. 12:37, RTT - artykuły Co dalej z zabytkowym dworcem w Głubczycach? Zabytkowy dworzec kolejowy w Głubczycach popada w ruinę. Niedawno zawaliła się jedna z trzech części dachu. Unikatowy obiekt od siedmiu lat znajduje się w rękach prywatnych, a jego stan z każdym rokiem znacznie się pogarsza. » więcej 2020-02-06, godz. 15:15, RTT - artykuły Poboru nie ma, ale przed komisją trzeba stanąć Klasycznego poboru do polskiego wojska nie ma już od 12 lat - ale nie znaczy to, że armia nie interesuje się młodymi ludźmi. Państwo musi znać swój potencjał i stąd obowiązkowa kwalifikacja wojskowa, która właśnie ruszyła. » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »