Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-12-06, 16:30 Autor: Cezary Puzyna

Świąteczne "szaleństwo" pana Henryka. Iluminacja będzie jeszcze piękniejsza

Oświetlone podwórko w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Oświetlone podwórko w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Henryk Jaschik z żoną [fot. A. Pospiszyl]
Henryk Jaschik z żoną [fot. A. Pospiszyl]
Ponad 40 tysięcy lampek, pół kilometra kabli i wiele dni precyzyjnej pracy. I tak od kilkunastu lat. Henryk Jaschik z Krapkowic nie zawodzi i znowu przygotowuje świąteczną iluminację.
Henryk Jaschik jest w gronie tych osób, które gdy nadchodzi sezon świąteczny, wiesza przed domem lampki. Ale od sąsiadów różni go to, że wiesza je nie tylko na choinkach i w oknie. Na posesji państwa Jaschików co roku można podziwiać niesamowite kompozycje ze światełek.
Iluminacja pana Henryka

Zobacz także

2020-01-17, godz. 15:12, RTT - artykuły Czy nadajniki telefonii komórkowej szkodzą zdrowiu? Mieszkańcy jednego z bloków w Opolu twierdzą, że tak i żądają usunięcia anteny Opolska Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' domaga się na drodze sądowej usunięcia nadajnika sieci komórkowej z dachu jednego z wieżowców przy placu Piłsudskiego. » więcej 2020-01-17, godz. 10:44, RTT - artykuły Kampania wyborcza w Ozimku. O fotel burmistrza ubiega się czwórka kandydatów Za 25 dni mieszkańcy Ozimka w wyborach przedterminowych zdecydują, kto zostanie ich burmistrzem. » więcej 2020-01-17, godz. 10:40, RTT - artykuły Klub Seniora w Białej. Starsze osoby od dawna czekały na takie miejsce Klub Seniora otwarto w Białej. Osoby w podeszłym wieku z tej gminy od lat oczekiwały na utworzenie takiej placówki. » więcej 2020-01-15, godz. 15:13, RTT - artykuły Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu oficjalnie otwarte Krakowska 32 - to teraz nowy adres opolskich seniorów, ludzi związanych z kulturą, muzyką, czy historią. Przy głównym deptaku Opola otwarto Centrum Aktywizacji Społecznej. 'To miejsce ma tętnić życiem i dać pozytywny impuls mieszkańcom miasta'… » więcej 2020-01-15, godz. 15:13, RTT - artykuły Anestezjolodzy pracujący w strzeleckim szpitalu złożyli wypowiedzenia. Czy na wiosnę zostaną tam zawieszone zabiegi i operacje? Z końcem ubiegłego roku szpitale w Głubczycach i Kędzierzynie-Koźlu borykały się z brakiem lekarzy. Z tego powodu zawieszone zostało funkcjonowanie oddziału pediatrycznego w Głubczycach i neurologicznego w KK. Teraz lekarze zwalniają się ze… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »