Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-12-06, 16:30 Autor: Cezary Puzyna

Świąteczne "szaleństwo" pana Henryka. Iluminacja będzie jeszcze piękniejsza

Oświetlone podwórko w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Oświetlone podwórko w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Henryk Jaschik z żoną [fot. A. Pospiszyl]
Henryk Jaschik z żoną [fot. A. Pospiszyl]
Ponad 40 tysięcy lampek, pół kilometra kabli i wiele dni precyzyjnej pracy. I tak od kilkunastu lat. Henryk Jaschik z Krapkowic nie zawodzi i znowu przygotowuje świąteczną iluminację.
Henryk Jaschik jest w gronie tych osób, które gdy nadchodzi sezon świąteczny, wiesza przed domem lampki. Ale od sąsiadów różni go to, że wiesza je nie tylko na choinkach i w oknie. Na posesji państwa Jaschików co roku można podziwiać niesamowite kompozycje ze światełek.
Iluminacja pana Henryka

Zobacz także

2021-01-28, godz. 06:58, RTT - artykuły Cichy zabójca wciąż groźny. Czujnik czadu za 50 złotych może uratować życie Jest niewidoczny, nie ma smaku oraz zapachu - mowa o czadzie, zwanym cichym zabójcą. » więcej 2021-01-26, godz. 15:53, RTT - artykuły Zmiany, zmiany, zmiany, czyli roszady w samorządzie województwa. Ale nie wszystko jeszcze pewne Roman Kolek odwołany ze stanowiska wicemarszałka. Nadal nie powołano jego następcy, są wątpliwości prawne. » więcej 2021-01-25, godz. 16:00, RTT - artykuły Ruszyły szczepienia populacyjne. "Ciesze się, przynajmniej będę spokojniejsza" Zgodnie z planami od samego rana w całym kraju ruszyły szczepienia dla seniorów. Szczepionki powinny trafić do prawie sześciu tysięcy punktów w Polsce. » więcej 2021-01-22, godz. 18:00, RTT - artykuły "Dzieci, które siedzą w domu uwsteczniają się". Szkoła specjalna w Opolu otwarta dla uczniów z niepełnosprawnościami Tydzień temu do szkół powrócili uczniowie klas 1-3 szkół podtawowych. Jednak w niektórych placówkach w naszym regionie nauka stacjonarna od 1 września trwa w tradycyjnej formie bez przerw. Tak jest w przypadku szkół specjalnych. » więcej 2021-01-22, godz. 14:50, RTT - artykuły Ruszyły zapisy na szczepienia seniorów 70+. Jak rejestracja przebiega w regionie? Dziś (22.01) o godzinie 6:00 ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób powyżej 70. roku życia. Rejestrować można się m.in. internetowo lub telefonicznie. Sporo seniorów wybrało się osobiście do opolskich przychodni… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »