Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-10-23, 16:30 Autor: Cezary Puzyna

Znowu możemy wybierać. W Opolu trwają wybory do rad dzielnic

Centrum Dialogu Obywatelskiego [fot.M.Matuszkiewicz]
Centrum Dialogu Obywatelskiego [fot.M.Matuszkiewicz]
Do 28 października trwa głosowanie na członków do rad dzielnic Opola. Głosy można oddać poprzez stronę internetową wybory.dzielnice.opole.pl.
Każdy może wybrać od 1 do 15 kandydatów. Dla osób, które nie mają dostępu do cyfryzacji ratusz przygotował cztery punkty stacjonarne, do których można się zgłosić, a także Dzielnicobusa, czyli mobilny punkt do głosowania.

Do wyborów przystąpiło 12 dzielnic, ale tylko w ośmiu zostanie przeprowadzone głosowanie. Głosować mogą osoby, które ukończyły 18 rok życia, są zameldowane na stałe lub mieszkają w Opolu i są wpisane do rejestru wyborców.
Dzielnicobus

Zobacz także

2019-11-15, godz. 16:20, RTT - artykuły Hackathon, czyli w poszukiwaniu rozwiązań dla przemysłu Młodzi projektanci od dzisiaj (15.11) do jutra będą szukać rozwiązania konkretnego problemu dla Przemysłu 4.0 w ramach ifm Hackathon Opole 2019. Jest to maraton programowania innowacyjnych rozwiązań dla procesów produkcyjnych jutra, podczas… » więcej 2019-11-15, godz. 16:15, RTT - artykuły Oni się wyróżniają. Rozdano Perły Powiatu Oleskiego Cztery Perły Powiatu Oleskiego rozdane. Statuetki są przyznawane miejscowym przedsiębiorcom, którzy wyróżniają się działalnością ponadprzeciętną, promując jednocześnie powiat oleski na szeroką skalę. » więcej 2019-11-14, godz. 16:40, RTT - artykuły Carpaccio z wędzonej piersi z kaczki, krupniok, karp wędzony, sarnina... wystartował "Opolski bifyj" Uroczystą kolacją degustacyjną na Zamku w Mosznej zainaugurowano III edycję Festiwalu 'Opolski Bifyj'. Pięciu szefów kuchni przygotowało w sumie pięć tradycyjnych potraw z regionalnych produktów. » więcej 2019-11-14, godz. 16:20, RTT - artykuły Piramida w remoncie. W Rożnowie rozpoczęły się prace zabezpieczające 18-wieczny grobowiec Podobno grobowiec jest miniaturą egipskich piramid. Właściciele zakładali, że specyficzna aura budowli sprawi, że po śmierci ich ciała ulegną mumifikacji. Piramida w Rożnowie, koło Kluczborka z 18 wieku doczekała się renowacji. » więcej 2019-11-13, godz. 16:30, RTT - artykuły Czworaczki z Kadłuba mają nowe mieszkanie. "Logistyka wokół jednego dziecka jest spora, a przy czwórce to musimy się naprawdę nabiegać" Czworaczki z Kadłuba pod Strzelcami Opolskimi, które przyszły na świat w marcu ubiegłego roku, rosną jak na drożdżach. Dziewczynki potrzebuję dużo uwagi, ale też miejsca. Kilka dni temu rodzina wprowadziła się do wyremontowanego przez gminę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »