Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-08-12, 17:00 Autor: Cezary Puzyna

Lekarze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu mogą pochwalić się kolejnym sukcesem

SOR w USK [fot. USK]
SOR w USK [fot. USK]
Tym razem zespół kardiologów i kardiochirurgów przeprowadził niezwykle trudną operację na sercu 77-latki bez otwierania klatki piersiowej. Dotychczas w Polsce wykonano zaledwie cztery takie operacje w Warszawie i w Katowicach.
77-letnia pacjentka, z powodu uszkodzonej zastawki mitralnej miała trudności z oddychaniem, była stale zmęczona i odczuwała silne duszności nawet, kiedy odpoczywała.

Zastawka mitralna znajduje się w samym środku serca, co powoduje, że dostęp do niej jest bardzo trudny. Dlatego ze względu na pogarszający się stan zdrowia, pacjentka operacji na otwartej klatce piersiowej mogłaby nie przeżyć.
Jerzy Sacha
Piotr Feusette

Zobacz także

2019-08-20, godz. 15:49, RTT - artykuły Pytanie o pieniądze seniorów. Problem w DPS w Prudniku Na podstawie pisemnego upoważnienia pensjonariuszy prudnickiego DPS-u wypłacano po ich śmierci zdeponowane przez nich pieniądze. Trafiały one do osób wskazanych w tym upoważnieniu. Wątpliwości z tym związane pojawiły się w prudnickim star ... » więcej 2019-08-20, godz. 15:00, RTT - artykuły Logistycy szykują się na tegoroczny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach Wakacje wakacjami, a opolscy logistycy szykują się już do tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Ten we wrześniu. » więcej 2019-08-19, godz. 16:00, RTT - artykuły Karykatura nad jeziorem. Spotkanie rysowników z Polski i Czech Ostatnie 3 dni nad Jeziorem Nyskim upłynęły pod znakiem humoru i rysunku. W czasie 8. polsko-czeskiego weekendu satyry i karykatury można było obejrzeć prace rysowników mieszkających po obu stronach granicy, a także stać się bohaterem jed ... » więcej 2019-08-19, godz. 15:30, RTT - artykuły Na morze. Młodzi opolanie na pokładzie jachtu "Kapitan Borchardt" Kilkunastoosobowa załoga młodych opolskich żeglarzy rozpocznie w poniedziałek (19.08) rejs stuletnim jachtem 'Kapitan Borchardt' na trasie Świnoujście - Bornholm - Gdańsk. » więcej 2019-08-19, godz. 15:00, RTT - artykuły Włodzienin i historia. Duże zainteresowanie rajdem po pograniczu Miłośnicy historii i aktywnego spędzania wolnego czasu w miniony weekend przyjechali do Włodzienina w powiecie głubczyckim. W tamtejszym Parku Historii odbyła się kolejna edycja Historycznego Rajdu na pograniczu polsko-czeskim. Dla osób l ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »