Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-07-03, 16:30 Autor: Cezary Puzyna

Z absolutorium, bez wotum zaufania

Sesja Rady Gminy Lubrza © (fot. Jan Poniatyszyn / AFRO)
Sesja Rady Gminy Lubrza © (fot. Jan Poniatyszyn / AFRO)
Głosy radnych Prawa i Sprawiedliwości zdecydowały, że nie udzielono wotum zaufania wójtowi Lubrzy z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Natomiast w innym głosowaniu radni ci poparli przyznanie wójtowi absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu.
Skąd taka rozbieżność w ich decyzjach, które podjęli na ostatniej sesji rady gminy? Pytał o to Jan Poniatyszyn.

W sytuacji nieudzielenia wójtowi wotum zaufania w dwóch kolejnych latach radni mogą podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania tegoż wójta.
Z absolutorium, bez wotum

Zobacz także

2019-08-08, godz. 16:00, RTT - artykuły Wrocławska pielgrzymka na Jasną Górę przechodzi przez Opolszczyznę Około 1500 osób przemierza pielgrzymią drogę pomiędzy Wrocławiem a Jasną Górą. Od niedzieli do dziś trasa wiedzie przez Opolszczyznę. Wśród dziewiętnastu grup są przedstawiciele Brzegu i Namysłowa, które choć znajdują się na Opolszczyźnie ... » więcej 2019-08-08, godz. 16:00, RTT - artykuły Po incydencie w urzędzie wojewódzkim Janusz Sanocki może stracić immunitet parlamentarny Urząd Wojewódzki w Opolu powiadomił prokuraturę o poniedziałkowym incydencie z udziałem posła Janusza Sanockiego. Parlamentarzysta rozbił jedną ze szklanych bramek wejściowych do instytucji. Grozi mu utrata immunitetu. Prokuratura analizu ... » więcej 2019-08-08, godz. 16:00, RTT - artykuły Turystyka rowerowa. Na pograniczu polsko-czeskim coraz więcej wypadków Turystyka rowerowa coraz bardziej popularna na pograniczu polsko-czeskim. Powstają nowe ścieżki rowerowe oraz specjalne single tracki. Wzrasta także liczba wypadków z udziałem rowerzystów - to sygnalizują między innymi nasi południowi sąs ... » więcej 2019-08-07, godz. 16:00, RTT - artykuły Opolscy politycy o terminie jesiennych wyborów parlamentarnych Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Prezydent Andrzej Duda podpisał zarządzenie w sprawie daty jesiennych wyborów - poinformował jego rzecznik Błażej Spychalski. Wcześniej zaproponowany przez prezydenta termin pozytywnie zaop ... » więcej 2019-08-07, godz. 16:00, RTT - artykuły Prace archeologiczne w Dzielnicy. Sensacyjne odkrycie Gdy tylko rolnicy skosili zboża, na polach pojawili się ludzie z łopatami i gracami w rękach. Nie chodzi jednak o przygotowanie do upraw, ale o odkrywanie historii. W miejscowości Dzielnica, w gminie Cisek, od lat prowadzone są prace arch ... » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »