Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-07-03, 16:15 Autor: Cezary Puzyna

Wakacje nie tylko w ciepłych krajach

[Fot. Archiwum prywatne K.S. Staszków]
[Fot. Archiwum prywatne K.S. Staszków]
Wakacje, to przede wszystkim wypoczynek, a zatem wczasy i wyjazdy w różne strony Polski i świata - w zależności od upodobań i zasobności portfela. Co ciekawe, mimo gorącego lata i ostrzeżeń przed przebywaniem na słońcu, dużym wzięciem cieszą się wyjazdy do tropików czy też bliższych nam, ale jeszcze gorętszych krajów. Tylko nieliczni decydują się na Skandynawię i regiony podobnej strefy klimatycznej.
Okazuje się także, że powstał nowy rodzaj turystyki - tzw. oferta szyta na miarę. Odwiedzamy zatem biura podróży ale i rozmawiamy z tymi, którzy sami sobie organizują wypoczynek - a wyjeżdżają daleko i to za niewielkie pieniądze.
Wakacje nie tylko w ciepłych krajach

Zobacz także

2019-08-08, godz. 16:00, RTT - artykuły Po incydencie w urzędzie wojewódzkim Janusz Sanocki może stracić immunitet parlamentarny Urząd Wojewódzki w Opolu powiadomił prokuraturę o poniedziałkowym incydencie z udziałem posła Janusza Sanockiego. Parlamentarzysta rozbił jedną ze szklanych bramek wejściowych do instytucji. Grozi mu utrata immunitetu. Prokuratura analizu ... » więcej 2019-08-08, godz. 16:00, RTT - artykuły Turystyka rowerowa. Na pograniczu polsko-czeskim coraz więcej wypadków Turystyka rowerowa coraz bardziej popularna na pograniczu polsko-czeskim. Powstają nowe ścieżki rowerowe oraz specjalne single tracki. Wzrasta także liczba wypadków z udziałem rowerzystów - to sygnalizują między innymi nasi południowi sąs ... » więcej 2019-08-07, godz. 16:00, RTT - artykuły Opolscy politycy o terminie jesiennych wyborów parlamentarnych Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Prezydent Andrzej Duda podpisał zarządzenie w sprawie daty jesiennych wyborów - poinformował jego rzecznik Błażej Spychalski. Wcześniej zaproponowany przez prezydenta termin pozytywnie zaop ... » więcej 2019-08-07, godz. 16:00, RTT - artykuły Prace archeologiczne w Dzielnicy. Sensacyjne odkrycie Gdy tylko rolnicy skosili zboża, na polach pojawili się ludzie z łopatami i gracami w rękach. Nie chodzi jednak o przygotowanie do upraw, ale o odkrywanie historii. W miejscowości Dzielnica, w gminie Cisek, od lat prowadzone są prace arch ... » więcej 2019-08-07, godz. 16:00, RTT - artykuły Roszady w opolskim PSL. Kilku działaczy rzuciło partyjne legitymacje Wybory parlamentarne odbędą się 13 października, tymczasem szeregi Polskiego Stronnictwa Ludowego opuściło dwóch znanych na Opolszczyźnie działaczy tej partii. Obaj uzasadniają to odmiennymi przyczynami. Jakie są powody ich rezygnacji dow ... » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »