Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-02-21, 16:20 Autor: Bogusław Kalisz

Czy to cisza przed burzą? Co dalej z 200-letnim dębem Karlik w Gogolinie?

Dąb Karlik w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Dąb Karlik w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Od 2017 roku miesięcy mieszkańcy Gogolina sprzeciwiają się wycince Karlika – starego, 200-letniego, rozłożystego dębu rosnącego w centrum miasta, zaraz przy torach i stacji kolejowej.
W związku przebudową linii kolejowej, drzewo planowali wyciąć kolejarze. Przez całą zimę nic się nie działo, mieszkańcy zaczęli zbierać podpisy pod petycją do PKP, żeby spółka przekazała informacje, co się dzieje w tej sprawie. Obawiano się, że może być to cisza przed burzą i przygotowania do wycięcia drzewa. Okazuje się, że najnowsze informacje w sprawie Karlika mają władze gminy Gogolin. Agnieszka Pospiszyl spytała Krzysztofa Reinerta, zastępcę burmistrza.
Krzysztof Reinert
mieszkańcy Gogolina

Zobacz także

2019-03-21, godz. 16:30, RTT - artykuły "O jakość dbają skójki zaostrzone". Nyska kranówka w cyklu wody (o)polskie Skąd bierze się woda w naszych kranach? Wielu zapewne powie, że spod ziemi i nie będzie to oczywiście błędem, gdyż w przypadku sporej liczby miast tak właśnie jest. Poza tym, jeszcze nie aż tak dawno temu, wielu z nas czerpało wodę z przy ... » więcej 2019-03-21, godz. 16:22, RTT - artykuły Kiedy poznamy wyrok ws. byłego duchownego, który miał molestować ministranta? Wciąż brak opinii biegłych W sądzie rejonowym w Strzelcach Opolskich miał zapaść dziś (21.03) wyrok w głośnej ostatnio sprawie byłego już księdza, który w 2012 roku miał molestować jednego z ministrantów. Wyrok miał zapaść, ale nie zapadł? Dlaczego? Odpowiedź na to ... » więcej 2019-03-21, godz. 15:00, RTT - artykuły Rekonstrukcja dróg moczowych - nowatorska operacja w kędzierzyńskim szpitalu Zespół urologów ze szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu zrekonstruował drogi moczowe u pacjenta, któremu wcześniej z powodu raka trzeba było usunąć pęcherz moczowy. Tego typu operacji wykonuje się pięć rocznie w całym kraju. » więcej 2019-03-20, godz. 16:00, RTT - artykuły Szczawa spod Niemodlina w naszym cyklu Wody (o)polskie Niektórzy mówią, że zawierają całą Tablicę Mendelejewa. Tak bogatym składem mineralnym dysponują złoża wody w Grabinie koło Niemodlina. To unikalna szczawa, która ma bardzo wysoki stopień mineralizacji i wielką wydajność. Nie ma jednak ch ... » więcej 2019-03-20, godz. 15:15, RTT - artykuły Trzynastozgłoskowcem o historii. Jak powstaje słuchowisko? Czarownice, demony, misy tybetańskie i gongi - w takim klimacie w legendarnym Studiu M im. SBB nagrywane jest słuchowisko. To poemat muzyczno-literacki autorstwa Marzeny Mielcarek, która od 25 lat pracuje w Radiu Opole. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »