Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-02-20, 16:15 Autor: Bogusław Kalisz

Student z Nysy przygotował grę dla amatorów ćwiczeń na siłowni

Siłownia
Siłownia
Michał Kopeć student kierunku psychofizyczne kształtowanie człowieka, specjalności: trener osobisty w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie opracował najprawdopodobniej pierwszą grę na świecie o tematyce street workout, czyli sportu mającego na celu między innymi budowanie i formowanie masy mięśniowej w oparciu o trening z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.
Pan Michał studiował wcześniej informatykę, także na PWSZ w Nysie. Teraz połączył dwie pasje w jedno tworząc grę, o której opowiedział naszemu reporterowi, Danielowi Klimczakowi.

Aplikacja będzie rozbudowywana, docelowo będzie można nie tylko grać, ale także ćwiczyć z wirtualnym trenerem personalnym. W kolejnym etapie (w przyszłej wersji) będzie nauka elementów takich jak: handstand, frontlever, backlever, swing360, swing540, ginger flip, jump over the bar i wiele innych. Gra została już bardzo dobrze przyjęta przez Internautów. Szczególnie na Ukrainie cieszy się dużym zainteresowaniem. W grze można trenować całe ciało, kupować suplementy, odblokowywać kolejne ćwiczenia zdobywając nowe doświadczenie. Bohater gry może ćwiczyć w różnych sceneriach: sala sportowa, gimnastyczna, natura i wiele innych. W grze „PullUpOrDie” dostępna jest mapa parków street workout, niektóre można zobaczyć w 3D. Celem aplikacji studenta PWSZ w Nysie jest m.in. propagowanie street workoutu, kalisteniki oraz nabycie umiejętności w budowie masy mięśniowej.
Student z Nysy przygotował grę dla amatorów ćwiczeń na siłowni

Zobacz także

2019-03-22, godz. 16:00, RTT - artykuły A co z deszczówką? Pytamy na finał tygodnia z cyklem wody (o)polskie Prelekcje, panel dyskusyjny i debata o wodzie w miastach - to kolejny element obchodów Światowego Dnia Wody w Opolu. W siedzibie Wodociągów i Kanalizacji eksperci z Uniwersytetu Opolskiego dyskutowali m.in. o projektowaniu miejsc zielonyc ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:45, RTT - artykuły E-legitymacje w szkole w Paczkowie Zespół Szkól w Paczkowie jest jedną z pierwszych placówek w kraju, które wdrożyły legitymacje szkolne na miarę XXI wieku. Na telefony uczniów trafiły dokumenty, których - przynajmniej w teorii - nie trzeba będzie już nosić w formie papier ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:30, RTT - artykuły Co z kulturą w mniejszych ośrodkach? Likwidacja Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku to jeden z punktów programu naprawczego, który uchwaliła tamtejsza rada powiatu. Ma to związek z trudną sytuacją finansową tego samorządu lokalnego. » więcej 2019-03-22, godz. 15:00, RTT - artykuły Tomasz Radłowski i jego psy. Jak zdobywa się medale z pomocą czworonożnych przyjaciół Tomasz Radłowski z Bierawy wywalczył tytuł wicemistrza świata w niemieckim Haidmühle, w sporcie zaprzęgowym psów rasowych. Startował z zaprzęgiem sześciu psów grenlandzkich na średnim dystansie, w którym prolog wynosił 20 kilometrów, a dw ... » więcej 2019-03-22, godz. 14:40, RTT - artykuły Sala dla małych cukrzyków uruchomiona w USK. "Chodzi o edukację" Uznawana jest za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych, a profilaktyka w jej przypadku jest niezwykle trudna. Cukrzyca zbiera coraz większe żniwo, także wśród najmłodszych. To właśnie z myślą o nich na oddziale pediatrii Uniwer ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »