Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-02-08, 16:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Zawsze warto pofruwać po jeziorze. Wodniacy z Krapkowic testują w Turawie własnoręcznie wykonane bojery

Zawsze warto pofruwać po jeziorze [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Zawsze warto pofruwać po jeziorze [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Zawsze warto pofruwać po jeziorze [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Zawsze warto pofruwać po jeziorze [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Zawsze warto pofruwać po jeziorze [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Zawsze warto pofruwać po jeziorze [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Mimo zimy, sezon dla żeglarzy z Portu Jachtowego w Krapkowicach nadal trwa. Jest łódka, jest żagiel, są całkiem sporę prędkości osiągane na Jeziorze Turawskim. A że Turawa skuta jest lodem, więc żeglarze omegi i dezety zmienili na bojery.
Przez ostatnie kilka miesięcy każdą wolną chwilę spędzili w hangarze budując trzy nowe bojery. Gdy lód na jeziorze osiągnął grubość 12 centymetrów, zaczęło się szaleństwo. Na takie zimowe żeglowanie wybrała się nasza reporterka Agnieszka Pospiszyl, którą w świat bojerów wprowadzili Andrzej Dembiński i Bogusław Luboń.
Zawsze warto pofruwać po jeziorze

Zobacz także

2019-02-14, godz. 16:30, RTT - artykuły Ukraińscy uczniowie z "Budowlanki" tworzą praktyczny przewodnik po Opolu dla młodych obcokrajowców W Opolu uczy się i studiuje około tysiąc młodych ludzi z Ukrainy. Początki zawsze są trudne. Młodzi musieli zmierzyć się z trudną rzeczywistością, są w obcym kraju bez rodziny, przyjaciół i nie znają dobrze języka. W adaptacji ma im jedna ... » więcej 2019-02-14, godz. 16:15, RTT - artykuły Batalia o wiejskie podstawówki w gminie Strzelce Opolskie - Przeniesienie starszych klas do innej placówki to początek końca naszej szkoły - uważają rodzice uczniów z Dziewkowic, Rozmierki i Kalinowic w gminie Strzelce Opolskie. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radni podjęli decyzję w spra ... » więcej 2019-02-13, godz. 17:00, RTT - artykuły Zbiórka na parafialną kawiarenkę Mnóstwo książek, dobra kawa, herbata, sporo przedmiotów z historią, długie rozmowy, modlitwy, a także bawialnia dla dzieci. To wszytko znajdować się będzie w jednym miejscu, a dokładnie w budynku dawnej księgarni WAM, która przez 21 lat z ... » więcej 2019-02-13, godz. 16:45, RTT - artykuły Nietrzeźwi i zuchwali. Kierowcy "na podwójnym gazie" Nie miał prawa jazdy, za to miał alkohol w organizmie. Jego podróż zakończyła się w rowie, ale młody człowiek postanowił uciekać na piechotę. Takie rzeczy działy się ubiegłej nocy w powiecie namysłowskim. » więcej 2019-02-13, godz. 16:30, RTT - artykuły Nyska "budowlanka" przeciw hejtowi. "Ekonomik" przeprasza za zachowanie części swoich uczniów Można powiedzieć, że konflikt wokół planów reorganizacji nyskich szkół średnich zakończył się szczęśliwie. 'Ekonomik', przynajmniej na razie, zostaje na swoim miejscu, a 'budowlanka' nie będzie musiała wprowadzać radykalnych zmian w swoje ... » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »